Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БОРОТЬБА ПІДПІЛЬНИКІВ І ПАРТИЗАН ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ І МОЛДАВІЇ ПРОТИ РУМУНСЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ (1941-1944 РР.)

БОРОТЬБА ПІДПІЛЬНИКІВ І ПАРТИЗАН ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ І МОЛДАВІЇ ПРОТИ РУМУНСЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ (1941-1944 РР.)

Назва:
БОРОТЬБА ПІДПІЛЬНИКІВ І ПАРТИЗАН ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ І МОЛДАВІЇ ПРОТИ РУМУНСЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ (1941-1944 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,05 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Дейнека Наталя Володимирівна
УДК 94 (477.1-14+478-074=135.1)
“1941-1944”: 355.425.4 (043.3)
БОРОТЬБА ПІДПІЛЬНИКІВ І ПАРТИЗАН ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ І МОЛДАВІЇ ПРОТИ РУМУНСЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ (1941-1944 РР.)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана на кафедрі історії та світової політики Інституту соціальних наук Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
заслужений працівник науки України
Якупов Назим Мухаметзянович
професор кафедри історії та світової політики
Інституту соціальних наук
Одеського національного університету
імені І. І. Мечникова
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
заслужений працівник освіти України
Кравченко Володимир Іванович,
професор кафедри теорії та історії держави і права
Донецького юридичного інституту
Луганського державного університету
внутрішніх справ
кандидат історичних наук,
Гречуха Іван Васильович
науковий співробітник музею
Одеського національного
політехнічного університету
Захист відбудеться “18” жовтня 2007 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 при Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова за адресою: 65082 м. Одеса вул. Єлисаветинська 12, ауд. 9
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за адресою: 65082 м. Одеса вул. Преображенська, 24
Автореферат розіслано “17” вересня 2007 року.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради, професор Дзиговський О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Друга світова війна – одна з найбільших трагедій ХХ століття. Вона залишила свій слід і в історичній долі українського народу, який зазнав величезних людських, моральних та матеріальних втрат.
У Радянському Союзі людські жертви становили майже половину втрат усіх учасників війни. Історія минулої війни стала полем гострої ідеологічної боротьби. На сьогоднішній день заперечується вирішальна роль Радянського Союзу в розгромі фашистської Німеччини та її союзників, применшується роль українського народу, зокрема підпільників і партизан, у боротьбі з окупантами.
Тому тема війни залишається і надалі однією з найбільш актуальних. Не дивлячись на те, що загальні питання війни та її аспектів знайшли відображення в науковій літературі і мемуарних виданнях, на сьогодні є ще значна частина недосліджених і напівзабутих сторінок цієї трагедії людства.
Вивчення окремих подій Великої Вітчизняної війни, окупаційного режиму і підпільно-партизанської боротьби – це розкриття досвіду минулого, дослідження якого є необхідним для того, щоб не допустити його повторення в майбутньому.
Проблема вивчення окупаційного режиму і підпільно-партизанської боротьби в південно-західній Україні (у зонах румунської окупації) та Молдавії є актуальною ще й тому, що нині з’явилась можливість комплексного аналізу досліджуваних питань з урахуванням їх регіональних особливостей на основі вивчення широкого спектру нових документів і матеріалів, до яких історики отримали доступ, а також із зняттям табу з деяких питань досліджуваної теми.
З огляду на це, досить актуальним виглядає дослідження досвіду закономірностей боротьби підпільників і партизан на різних етапах її становлення і розвитку з урахуванням конкретних особливостей тих чи інших місцевостей. Велика увага в цьому контексті приділена складу учасників груп, їх внесок у розгром ворога та наближення дня визволення окупованих територій південно-західної України і Молдавії від загарбників.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація має зв'язок з науковою програмою Одеського національного університету імені І.І. Мечникова “Україна в світовому політичному процесі: історичний досвід, проблеми, пошуки” (№ державної реєстрації 0101U008292).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: БОРОТЬБА ПІДПІЛЬНИКІВ І ПАРТИЗАН ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ І МОЛДАВІЇ ПРОТИ РУМУНСЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ (1941-1944 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок