Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ / сторінка 5

Назва:
РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Якщо номінальний коефіцієнт захисту (НКЗ) більше одиниці, то сільгоспвиробники мають більш високу ціну за вироблену продукцію, і тут має бути субсидування вітчизняного товаровиробника. При НКЗ<1 сільське господарство обкладається податком, в той час як споживачі одержують субсидію. Якщо НКЗ=1 - то це характеризує нейтральну державну політику.
В дисертації проведено аналіз і встановлена сукупність методик і методів стану і оцінки ефективності оліє–сировинного виробництва, що забезпечують системність, показують переваги і недоліки та складають цілісне уявлення про методологію дослідження.
В другому розділі “Стан і тенденції виробництва, переробки та збуту соняшнику” дана оцінка ефективності його виробництва, встановлені організаційно-технологічні фактори формування витрат на вирощування продукції і цін на олію, досліджено динаміку і ефективність реалізаційної діяльності на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Виробництво соняшнику в Україні займає одне із провідних місць в рослинництві і коливається в межах 2,1 – 2,8 млн. т. В 2000 році одержано рекордний за останні 10 років валовий збір насіння соняшнику – 3,6 млн. т., що майже на 1 млн. більше, ніж в попередні роки.
Аналіз динаміки показників виробництва насіння соняшнику протягом 1990-2000 років виявляє негативні тенденції. Валове виробництво його в середньому приростало на 76,9 тис. т., це відбувалось за рахунок щорічного збільшення площі посівів на 171,4 тис. га. і зменшення урожайності на 0,63 ц/га.
Дослідження на засадах багатомірного шкалування дозволили побудувати пріоритетний ряд факторів, які суттєво впливають на стан виробництва і зумовлюють ефективне середовище господарювання (рис. 1).
Встановлено, що на формування ефективного оліє–сировинного виробництва соняшнику у відповідному підприємницькому середовищі в значній мірі впливають: суперечливе і недосконале господарське законодавство, відсутність законодавчої підтримки розвитку сільського господарства як стратегічного сектору економіки, відсутність системи захисту прав працівників підприємств, нездатність господарств АПК виступати рівноправними учасниками ринку фінансових ресурсів, недосконалість ринкових механізмів функціонування ресурсного забезпечення, відсутність платоспроможного попиту як основного інструменту аграрного ринку, а також безсистемне господарювання, тінізація економіки.
Рис. 1. Фактори, що впливають на ефективність оліє–сировинного виробництва соняшнику та визначають ефективне середовище агропромислового господарювання.
Запорізька область – один із крупних регіонів вирощування і переробки соняшнику, який дає до 13% його валового збору в Україні. За останні п'ять років виробництво соняшнику в приватному секторі зросло в 6,5 раз (з 11,1 до 72,4 тис.т.). Питома вага даної категорії господарств в загальному обсязі виробництва в 2000 році зросла до 16,3 %. Важливо підкреслити негативні тенденції. Так, виробництво соняшнику на території регіону зосереджено нерівномірно. Переважна більшість сільськогосподарських підприємств нарощувала виробництво насіння при порушенні сівозмін. Це суттєво впливає на урожайність, яка по області за останні роки коливається і знаходиться на досить низькому рівні (10,6 – 11,9 ц/га). Тенденції екстенсивного виробництва соняшнику в аналізуємому регіоні відповідають загальним по Україні. Перевага елементів екстенсивного відтворення в технологічному процесі не дозволяє розкрити потенційні можливості урожаю сортів і гібридів. Інтенсифікація виробництва за рахунок тільки сортового складу і поліпшення технології без врахування організаційних і ринкових механізмів ресурсного забезпечення не дає відчутного ефекту.
В роботі виявлено, що значними факторами зниження ефективності виробництва, крім названих, є також суттєвий ріст цін на матеріально-технічні ресурси, а також ціновий диспаритет на спожиті ресурси і вироблену продукцію. Так, за 1998 – 2000р.р. собівартість соняшнику виросла в цілому на 52%, а ціни на нього - лише на 21%.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок