Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ

РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Така цінова кон'юнктура свідчить про великий попит переробних підприємств на сировину. Насіння соняшнику на світовому ринку є конкурентноспроможним завдяки якісним характеристикам. Україна є помітним суб'єктом світового ринку олії, кон'юнктура якого така, що ціни постійно змінюються. Так, в 1999 р. ціни на нерафіновану соняшникову олію в середньому складали 654 дол/т, а в 2000 р. – знизились до 436 дол/т. В роботі визначено, що пріоритетами цього напряму є формування ринкової інфраструктури і розробка дійових механізмів збуту продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках.
В третьому розділі – “Основні напрями стабілізації, розвитку і підвищення ефективності оліє-сировинного виробництва і збуту соняшнику” обґрунтовуються шляхи та засоби росту ефективності галузі, організаційно-економічний механізм скорочення втрат продукції та доцільність створення умов розвитку економічних взаємовідносин товаровиробників в сфері агропромислового виробництва.
Підвищення ефективності виробництва і створення інтеграційних зв'язків є цілком логічним. Адже ці два явища нероздільні між собою в оліє–сировинному виробництві. Успішна побудова інтеграційних зв'язків в АПК можлива лише тоді, коли існує відповідна стабільність в одержанні сировини для переробки. В роботі запропонована методика визначення рівня стійкості виробництва соняшнику. На наш погляд, найбільш доцільним є визначення стійкості виробництва соняшнику на 100 га посівів. Даний підхід є компромісним по відношенню до запропонованих в літературі коефіцієнту варіації і системи загальних, специфічних і розрахункових показників.
Він враховує диференціацію форм власності і господарювання і суттєву варіабельність урожайності на підприємствах.
При
де - коефіцієнт стійкості виробництва;
- рівень виробництва, розрахований для поточного періоду;
- фактичний рівень виробництва за роками;
- часовий період або порядковий номер об'єкту.
Тенденція диференціації виходу продукції на 100 га у виді динамічного ряду може бути виражена рівнянням прямої . Параметри і визначаються шляхом розв'язання системи нормальних рівнянь.
Показники стійкості показують ступінь відхилення фактичних рівнів динамічного ряду від теоретичних. Чим більша різниця між цими рівнями, тим менша ступінь стійкості виробництва.
В роботі обґрунтовано пропозиції щодо подальших напрямів підвищення виробництва соняшнику в регіоні. Це культура, яка в порівнянні з іншими найбільш вимоглива до попередників. Тому постає питання про те що соняшник в сівозміні повинен повертатись на попереднє поле не раніше, ніж через 8 років. З цією метою доцільно більш раціонально розміщувати виробництво соняшнику в межах сировинних зон трьох найбільших оліє–жирових комбінатів області (Запорізький ОЖК, Мелітопольський і Пологівський ОЕЗ). Це дозволить скоротити затрати на транспортування сировини. Так, питома вага посівних площ, що зайняті соняшником в господарствах Запорізького району складає 3,9% від загального об'сягу по області, Мелітопольського району – 4,6%, Пологівський – 6%. Збільшення питомої ваги обсягів виробництва в кожному із районів до 8 – 10% дає можливість скоригувати коливання сезонних сировинних потреб підприємств по його переробці. В дисертації стверджується, що принципова відмінність ефективної технології від традиційної полягає в тому, що вона передбачає не тільки проведення необхідних механізмів її виконання. Застосування інтенсивних технологій допускає впровадження системи оцінки і контролю якості роботи всіх прийомів. В організаційному плані це означає удосконалення технологічних процесів, підбір районованих сортів і гібридів, застосування зональної ґрунтозахисної системи обробки посівів, що базується на принципах мінімальної достатності здійснення технологічних операцій, пріоритетність використання агротехнічних засобів проти хімічної боротьби з бур'янами і інше. Виявлено ряд чинників, які суттєво впливають на економіку і навколишнє середовище при здійснені виробничих процесів. Зокрема це відноситься до енергетичної складової при обробітку ґрунту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОЛІЄ–СИРОВИННОГО ВИРОБНИЦТВА І ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок