Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУХ ЯК ФОРМОТВІРНИЙ ФАКТОР В АРХІТЕКТУРНІЙ КОМПОЗИЦІЇ (АКТУАЛЬНІСТЬ І ГЕНЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ)

РУХ ЯК ФОРМОТВІРНИЙ ФАКТОР В АРХІТЕКТУРНІЙ КОМПОЗИЦІЇ (АКТУАЛЬНІСТЬ І ГЕНЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ)

Назва:
РУХ ЯК ФОРМОТВІРНИЙ ФАКТОР В АРХІТЕКТУРНІЙ КОМПОЗИЦІЇ (АКТУАЛЬНІСТЬ І ГЕНЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КОПТЄВА Гелена Леонідівна
УДК 72.01: 85.11
РУХ ЯК ФОРМОТВІРНИЙ ФАКТОР В АРХІТЕКТУРНІЙ
КОМПОЗИЦІЇ (АКТУАЛЬНІСТЬ І ГЕНЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ)
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор Шубович Світлана Олександрівна
Харківська національна академія міського господарства
завідувач кафедри архітектурного моніторингу міського середовища
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Ніколаєнко Володимир Анатолієвич
Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка
професор кафедри дизайну архітектурного середовища
кандидат архітектури, доцент Сющук Юрій Григорович
Одеська державна академія будівництва та архітектури
доцент кафедри основ архітектури
Провідна установа:
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 5 ” травня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.085.02 при Одеській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 4
Автореферат розісланий “ 4 ” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, доцент Л.Є.Подолянська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Композиційні проблеми в архітектурі стають все більш актуальними у зв'язку з ускладненням функціональної структури життєдіяльності сучасних міст, що вимагає адекватного композиційного вирішення і, як наслідок, розвитку теорії архітектурної композиції і додаткових досліджень в цій галузі.
Отже, виникає необхідність в розумінні не тільки формально-технічних архітектурно-містобудівних аспектів міста, але і його естетично-композиційних якостей. У цьому значенні досить актуальною є композиційна роль руху, яка дозволяє сприймати твір архітектури з різних позицій і ракурсів, оцінювати його як єдине ціле з попередніми і подальшими фрагментами міста, розуміти його композицію у просторі й часі. Таким чином, актуальністю теми дослідження є обов'язкове співвідношення просторово-композиційної організації міста (ансамбля) як функції руху, генетичними передумовами є аспект сприйняття людиною середовища, обумовлений архетипічними конструкціями мислення людини.
Фактор руху в міських структурах достатньо повно вивчений теоретиками архітектури і містобудування – від Павсанія та О.Шуазі до І.О.Фоміна, О.Е.Гутнова, О.Л.Бєляєвої, К.Лінча, В.Грюена та ін. Проте розвиток науки, в тому числі архітектурної, дає нові знання, що відкривають нові аспекти фактора руху в архітектурно-містобудівній композиції. У першу чергу це пов'язано з дослідженнями сприйняття людиною навколишнього середовища на естетико-гуманітарному рівні (семантика, семіотика, психологія та ін.). Подібні дослідження дозволяють більш глибоко вивчити композиційні принципи й закономірності формування архітектурно-містобудівних ансамблів, пояснити ряд моментів, прихованих від попередніх дослідників.
Транспортний і пішохідний рух – це важливий містоформуючий фактор. Чим складніше структура архітектурного об'єкта (комплекс, місто, регіон), тим складніше структура руху, пов’язана з ним, і тим важливіше врахування всіх аспектів, зумовлених цим фактором: розміщення міст, їх функціональних зон і громадських центрів, розселення, місць прикладання праці, пасажирських станцій та ін. Але окрім функціонально-утилітарного транспортний і пішохідний рух має ще й суттєве естетично-композиційне значення у формуванні структури міста. Воно впливає на формування його композиційної структури; на взаємодію ансамблів, сприйняття яких тісно зв'язане з процесом руху, з визначеною послідовністю і наростанням вражень, з можливістю огляду цілісних панорам, з відчуттям єдності різних рівнів міської структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РУХ ЯК ФОРМОТВІРНИЙ ФАКТОР В АРХІТЕКТУРНІЙ КОМПОЗИЦІЇ (АКТУАЛЬНІСТЬ І ГЕНЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок