Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШКІЛЬНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ПІДЛІТКІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ

ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШКІЛЬНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ПІДЛІТКІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШКІЛЬНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ПІДЛІТКІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВІННИЧЕ
НКА


КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САС Наталія Миколаївна
УДК 370.186.6
ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШКІЛЬНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ПІДЛІТКІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка.
Науковий керівник - член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних
наук, професор, проректор з наукової роботи
Полтавського державного педагогічного університету
ім. В.Г.Короленка Бойко Алла Микитівна.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор, Запорізький
інститут післядипломної педагогічної освіти,
професор кафедри педагогіки
Сущенко Тетяна Іванівна;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Криворізький економічний інституту Криворізького
національного економічного університету,
доцент кафедри педагогіки і психології
Вієвська Муза Георгіївна.
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 21 березна 2001 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. ).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086. м.Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий 20 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б.Штельмах
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Реформування національної системи освіти зорієнтоване на створення умов для вільного розвитку й самореалізації особистості дитини. “Діяльність навчального закладу має будуватися так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника життя, гармонізації і гуманізації стосунків між учнями і педагогами, керуючись ідеєю самоцінності дитинства, діалогу, компетентного вибору особистого життєвого шляху”1. Тому як нагальну виділено проблему взаємодії між суб’єктами навчально-виховного процесу, зокрема, в об’єднаннях підлітків за інтересами. Ефективність функціонування об’єднань за інтересами визначається спеціально організованою педагогічно доцільною взаємодією, спрямованою на виховання й самоствердження кожної дитини, формування певних умінь і навичок.
Проте 82,7% опитаних керівників об’єднань, за даними нашого дослідження, не повністю усвідомлюють значення взаємодії на основі інтересу і зводять своє завдання тільки до озброєння дітей знаннями та вміннями відповідно до профілю об’єднання. Одним із наслідків цього є факт зниження на 34,4% участі шкільної молоді в роботі спеціально організованих гуртків, секцій, студій, а також збільшення кількості стихійно утворюваних угруповань школярів асоціального спрямування, у яких підлітки деструктивними способами намагаються задовольнити потребу в особистому визнанні.
Шкільні об’єднання підлітків за інтересами — це різноманітні за напрямом і змістом діяльності гуртки, секції, студії, товариства, гурти, спільноти, спілки, де на основі спеціально організованої суб’єкт-суб’єктної взаємодії відбувається навчання, виховання та розвиток особистості школяра.
Таким чином, спеціально організована педагогiчно доцільна суб’єкт-суб’єктна взаємодiя є системоутворюючим елементом виховання, середовищем, що викликає закономiрнi послiдовні безперервнi змiни в розвитку членів об’єднання. Виховання розумiється як саморозвивальна вiдкрита система, що має полiсуб'єктний, взаєморозвивальний характер для всiх суб'єктiв взаємодiї.
Сучасним дослідженням притаманне багатоаспектне вивчення феномена “взаємодія”: взаємодію підлітка із значущими дорослими вивчали В. М. М’ясищев,
О. М. Леонтьєв, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШКІЛЬНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ПІДЛІТКІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок