Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БОЙКІВЩИНИ (КІНЕЦЬ ХХ –ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БОЙКІВЩИНИ (КІНЕЦЬ ХХ –ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БОЙКІВЩИНИ (КІНЕЦЬ ХХ –ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,68 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРОМОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 394.2(477.86/.87)"19/20"
РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БОЙКІВЩИНИ (КІНЕЦЬ ХХ –ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 07.00.05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник
Офіційні опоненти
доктор історичних наук, професор
Борисенко Валентина Кирилівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри етнології та краєзнавства
доктор філологічних наук, професор
Кирчів Роман Федорович,
Інститут народознавства НАН України
у м. Львові,
провідний науковий співробітник
відділу етнології сучасності
кандидат історичних наук
Бондаренко Галина Борисівна,
Інститут мистецтвознавства,
фольклористики та етнології НАН України
ім. М. Т. Рильського,
старший науковий співробітник
Українського етнологічного центру |
Захист відбудеться “10” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “9” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена поставленою метою та завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури, додатків. Загальний обсяг дисертації 310 с. (обсяг основного тексту 192 с.). Список використаних джерел і літератури містить 519 позицій.
Вступ. Актуальність теми дослідження. Кожна незалежна країна в сучасному світі дбає про збереження духовності і культурно-обрядової спадщини власного народу. Духовна культура українців та їх етнографічних груп завжди посідала важливе місце в наукових дослідженнях учених. Традиційна обрядовість українців, що складалася віками і є цілісною та досконалою етнопедагогічною системою, має бути відроджена після десятиліть забуття в часи радянської влади.
Бурхливі зміни в змісті продуктивної діяльності та умовах побутового життя населення по всій Європі, які особливо яскраво проявилися протягом ХХ століття і продовжують прискорюватися на початку ХХІ, об’єктивно приносять з собою небезпеку втрати національної самобутності кожного народу, його духовних коренів, що не компенсується досягненнями сучасної освіти і виховання. Певним чином, науково-технічний прогрес суспільства призводить не до підвищення загальної культури людей, а до її зниження, іноді спостерігається заміщення цієї культури маргінальними, псевдоінтернаціональними звичками, які не сприяють єднанню держави. В історичній перспективі все це загрожує втратою суверенної державності в тих народів, які не спромоглися утримати національно-культурну ідентичність.
Український народ піддавався чужим впливам протягом сотень років своєї історії, тому, здобувши незалежність і державність, особливо гостро потребує національно-духовного відродження. Особливо цікавими для пізнання народних звичаїв і обрядів є етнографічні групи в складі цілісного українського етносу, які в умовах компактного розселення у відносно віддалених районах досить повно зберегли історичну культурно-обрядову спадщину. У цьому сенсі дослідження календарних зимових свят та обрядів українців Бойківщини є актуальним для з’ясування витоків і підґрунтя традицій українського етносу, коренів його духовної культури.
Професійних наукових досліджень функціонування сучасної етнокультури українців мало, етнографи зазвичай звертаються до традиційного періоду кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БОЙКІВЩИНИ (КІНЕЦЬ ХХ –ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок