Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Монетарні інструменти макроекономічного регулювання у період переходу України до ринку

Монетарні інструменти макроекономічного регулювання у період переходу України до ринку

Назва:
Монетарні інструменти макроекономічного регулювання у період переходу України до ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ТУШНИЦЬКИЙ
Назар Орестович
УДК 338.23:336.74 (477)
Монетарні інструменти макроекономічного регулювання у період переходу України до ринку
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Панчишин Степан Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Лютий Ігор Олексійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фінансів, грошового обігу
та кредиту
кандидат економічних наук, доцент
Ващишин Адольф Михайлович,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа – Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться 25 квітня 2002 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, Львів-8, пр. Свободи, 18, аудиторія 115).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка,
м. Львів, вул. Драгоманова, .
Автореферат розісланий “22” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Монетарний інструментарій є одним із найважливіших знарядь впливу держави на економічні процеси у розвинутій ринковій економіці. За роки ринкової трансформації вітчизняної економіки уже склались монетарні знаряддя її грошово-кредитного регулювання, використання яких дає змогу успішно здійснювати фінансову стабілізацію та досягати економічної збалансованості загалом. Проте цілісної системи макроекономічного регулювання з потужним монетарним інструментарієм в Україні ще не створено. Помітною є розбалансованість окремих сфер вітчизняної економіки, немає належної довіри економічних суб’єктів до монетарної політики держави, що індукує значні інфляційні очікування, високі процентні ставки, які несприятливо позначаються на макроекономічному середовищі. Тому дослідження монетарних інструментів макроекономічного регулювання, форм та методів їх використання, механізмів їх впливу на основні економічні змінні в перехідній економіці України набуває особливого значення.
Проблеми втручання держави в господарське життя за допомогою монетарних знарядь для економічної науки не є новими. У вітчизняній та зарубіжній літературі їм присвячено чимало грунтовних праць, орієнтованих на вивчення окремих аспектів застосування монетарних інструментів та доцільності і глибини державного втручання в національну економіку. Теоретичну основу дослідження макроекономічного регулювання та його монетарного інструментарію становлять праці А. Маршала, М. Туган-Барановського, Дж. М. Кейнса, К. Вікселя, Дж. Гікса, І. Фішера та ін.
Усі провідні школи та напрями економічної думки другої половини ХХ ст. приділяють значну увагу аналізові монетарних інструментів макрорегулювання. Вагомий внесок у теорію макрорегулювання та його монетарного інструментарію зробили М. Фрідман, Р. Лукас, Р. Дорнбуш, Ф. Мишкін, Б. Бернарке, Дж. Сакс, С. Герлах, Р. Баро, А. Лейонгувуд, Т. Сарджент та інші.
Наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. економічна наука приділяє значну увагу механізмам макроекономічного регулювання і його монетарним інструментам у перехідних економіках. Серед вітчизняних дослідників цієї проблеми слід назвати О. Береславську, О. Василика, Т. Вахненко, А. Гальчинського, В. Геєця, О. Дзюблюка, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Монетарні інструменти макроекономічного регулювання у період переходу України до ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок