Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування

Використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування / сторінка 6

Назва:
Використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Криміналістично значима інформація, що відображається в ході фіксації, являє собою єдність змісту і форми. Саме процесуальна форма найчастіше виступає як визначальна при розмежуванні доказової та орієнтуючої інформації. У цьому контексті автором розглянуто інформаційне значення фіксації, що полягає: а) у перекодуванні й закріпленні її з використанням допустимих законом засобів і методів; б) у збереженні її для багаторазового використання; в) у засвідченні не тільки самої інформації, але й відомостей про умови і засоби її фіксації.
Однією з усталених класифікацій форм фіксації є класифікація, запропонована Р.С. Бєлкіним. Він виділяє чотири форми: 1) вербальну; 2) графічну; 3) предметну; 4) наочно-образну. Характеризуючи криміналістичні форми фіксації, дисертант відзначає, що побудова об'єктивної інформаційної моделі події злочину можлива тільки за умови повного об'єктивного відображення інформації комбіновано, одночасно в декількох формах. Однією з умов якісної та оперативної фіксації є використання з цією метою найсучасніших науково-технічних засобів, особливе місце серед яких займають комп'ютери. Дозволяючи фіксувати й опрацьовувати будь-які за фізичною природою інформаційні сигнали, вони являють собою універсальні НТЗ.
Зафіксована за допомогою пристроїв вводу і комп'ютера графічна, звукова і текстова інформація може бути підсумована і подана як сукупність складових єдиного інформаційного повідомлення в будь-якій комбінації.
У підрозділі 1.3 “Можливості комп'ютерних технологій, які зумовлюють допустимість і доцільність їх використання в криміналістичній діяльності” дається характеристика процесу фіксації інформації з використанням комп'ютерних технологій. Дисертант відзначає, що в сучасному світі рівень роз- витку тієї чи іншої галузі людської діяльності безпосередньо залежить від того, наскільки повно і грамотно використовуються в ній комп'ютерні технології. Дається визначення комп'ютерних технологій як сукупності методів і програмно технічних засобів на базі комп'ютера (ЕОМ), об'єднаних у цілісний технологічний процес, що забезпечує збирання, опрацювання, зберігання і передачу інформації з метою зниження трудомісткості інформаційних процесів, а також підвищення їх надійності й оперативності. Разом із визначенням поняття комп'ютерних технологій автор розглядає пов'язані з впровадженням у сферу фіксації інформації такі поняття, як електронна цифрова фотографія; електронне цифрове зображення; тверда копія.
Розглядаючи принцип фіксації зорово сприйманої інформації цифровими фотокамерами, дисертант відзначає, що як теоретично, так і практично вони забезпечують досить повне й об'єктивне відображення ознак об’єктів фіксації. Говорячи про основні характеристики цифрових фотокамер, автор указує, що основним параметром, за яким більшість із них поступається плівковим, є розрішаюча спроможність. Проте вже сьогодні деякі моделі мегапіксельних камер і за цим параметром наблизилися до звичайних. З огляду на специфіку фіксації й контролю за зображенням у цифровій фотокамері безпосередньо в процесі фіксації можна майже на 100 відсотків ґарантувати одержання якісних зображень об'єктів, що знімаються, чого, як відомо, не можна ґарантувати, використовуючи звичайне фото. Комп’ютерні технології дозволяють складати графічну і текстову інформацію в одному документі. При їх застосуванні стирається тимчасове розірвання в оформленні результатів фіксації, що завжди мало місце при використанні традиційної фотографії та звичайного машинопису або рукопису.
Безпосередньо після зйомки зображення можна помістити у відповідний документ і одержати його тверду копію, навіть у “польових” умовах.
Дозволяючи опрацьовувати і складати інформацію, зафіксовану в різних формах, у найкоротші терміни одержувати документи, у яких вона відображена в різних комбінаціях, комп'ютерні технології несуть у собі достатній потенціал для використання їх у криміналістичній діяльності.
У другому розділі “Отримання графічних зображень і складання процесуальних документів із використанням комп'ютерних технологій у ході слідчих дій” досліджуються питання, пов'язані безпосередньо зі складанням протоколів слідчих дій і додатків до них, а також питання вдосконалення методик їх складання з використанням можливостей комп'ютерної техніки і сучасних програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок