Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів

Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів

Назва:
Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Тітаренко Оксана Валеріївна
УДК 621.91
Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Лавриненко Сергій Миколайович,
Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут, м. Харків, доцент кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Філатов Юрій Данилович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник, м. Київ;
кандидат технічних наук, доцент
Тарасюк Анатолій Петрович,
Українська інженерно-педагогічна академія Міністерства освіти і науки України, проректор з навчальної роботи, м. Харків.
Захист відбудеться 27 березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 21 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РобоТы
Актуальність теми. Розвиток нових сфер ядерної фізики та фізики високих енергій зумовив останнім часом зростання попиту на великогабаритні сцинтилятори із термопластичних полімерних матеріалів, що люмінесціюють під впливом іонізуючих випромінювань. Вимоги до якості таких виробів достатньо високі: точність розмірів, оптична прозорість, радіаційна стійкість та збереження експлуатаційних характеристик протягом десятків років.
Процес виробництва пластмасових сцинтиляторів включає декілька етапів механічної обробки поверхонь фрезеруванням, на кожному з яких здійснюється зміна фізико-механічних властивостей поверхневого шару. Провідну роль у формуванні характеристик полімерних матеріалів грають теплофізичні чинники механічної обробки. Величина термомеханічного навантаження та характер розподілу тепла в оброблюваній полімерній заготівці визначають не тільки шорсткість її поверхні, а й внутрішній стан і подальший процес релаксації деформаційних перебудов у структурі поверхневого шару. Недостатня оцінка цього взаємозв’язку призводить до того, що сформований на чистових операціях необхідний рівень шорсткості поверхні не завжди забезпечує довговічність готового виробу.
Розширення технологічних можливостей процесу фрезерування термопластичних полімерів за рахунок створення раціональних теплофізичних умов у зоні різання є актуальною науковою та практичною задачею, що складає напрямок дисертаційних досліджень. Вирішення задачі дасть змогу на етапі напівчистової обробки забезпечити утворення термодинамічно стабільного стану поверхневого шару та сформувати комплекс необхідних фізико-механічних властивостей матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання дисертаційної роботи пов’язано з науковою тематикою кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка НТУ “ХПІ” за держбюджетною темою МОН України “Створення концепції керування і забезпечення якості прецизійних сцинтиляційних оптичних виробів на основі системного підходу” (ДР№0104U003014, 2004 – 2006 рр.), в якій здобувач була виконавцем окремих розділів, та грантом на проведення наукових досліджень у Технічному університеті (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Забезпечення якості поверхневого шару на етапі напівчистової обробки термопластичних полімерних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок