Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Добровільне особисте страхування: Соціально-економічні ризики та шанси

Добровільне особисте страхування: Соціально-економічні ризики та шанси

Назва:
Добровільне особисте страхування: Соціально-економічні ризики та шанси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Славіна Олена Сергіївна
УДК 368.04
Добровільне особисте страхування:
Соціально-економічні ризики та шанси
Спеціальність 08.00.07 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Криворізькому державному педагогічному університеті МОН України, м. Кривий Ріг.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Юрій Іванович Саєнко, Інститут соціології НАН України, завідуючий відділом соціальних експертиз.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Валерій Миколайович Новіков, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, завідуючий відділом соціальної інфраструктури;
кандидат економічних наук Денис Анатолійович Навроцький, ЗАТ «Страхова компанія «АІГ України», начальник департаменту особистого страхування, страхування відповідальності та вантажів.
Захист відбудеться 9 червня 2008 року о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.02 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий «6» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук І.К. Чукаєва


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах інтеграції України до Євросоюзу постає нагальна необхідність вирішення у виробничій сфері важливих соціальних проблем, що зумовлюється високим рівнем вимог Європейського співтовариства до своїх потенційних членів, від яких очікується не тільки обов’язкове дотримання регламентованих норм, але й формування європейського мислення, способу життя тощо. У цьому зв’язку перед сучасною вітчизняною наукою та системою державного управління стоїть завдання створити нову соціально спрямовану модель сфери виробництва з передбаченням конкретних заходів стосовно підвищення мотивації праці, забезпечення належного рівня її охорони, підтримки здоров'я працюючих та гарантування їм ефективного соціального захисту.
Одним із завдань, які обумовлюються новою реальністю перспективного соціально-економічного розвитку, є запровадження в управлінську практику промислових підприємств добровільного особистого страхування (ДОС) персоналу, яке безпосередньо включає працівників і управлінців у процес задоволення їхніх потреб щодо самозбереження та особистої безпеки. Тобто мова йде про створення сприятливих умов для їхньої соціально-економічної упевненості, формування і свідомого закріплення відчуття особистої значимості, що відкриває нові можливості для досягнення консенсусу в дихотомії працюючий-роботодавець. Ефективність ДОС прямо залежить від розуміння працюючими засад соціального захисту, зокрема системи недержавного особистого страхування. Однак у суспільстві спостерігається недостатня обізнаність працівників з особливостями дії механізму системи особистого страхування, чим зумовлюється певна недовіра до неї. Одночасно з цим більшість працюючих, зокрема у гірничодобувній промисловості Криворізького регіону, висловлюють бажання захищати свої життєві інтереси не тільки за рахунок держави та роботодавців, але й через недержавні страхові інституції. Реалізація цього бажання вимагає від них повного розуміння сутності особистого страхування та більших знань про ті шанси, які воно може надати. До того ж працюючі висловлюють упевненість, що результатом ефективного розвитку ДОС стане високий рівень їхньої соціальної безпеки, що спонукатиме їх до більш результативної праці. Таким чином, особливої уваги набуває пошук, виявлення й аналіз ризиків та шансів ДОС, а також обґрунтування доцільності його впровадження на підприємствах гірничодобувної промисловості Криворізького регіону.
Питання функціонування системи страхування та її особливостей досліджували вчені різних дисциплін – економічних, фінансових, правових, соціологічних, політологічних і навіть філософських, серед яких: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Добровільне особисте страхування: Соціально-економічні ризики та шанси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок