Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДIВ РОЗРАХУНКУ НА АНІЗОТРОПНУ ПОВЗУЧIСТЬ З УРАХУВАННЯМ ПОШКОДЖЕНОСТI ПЛОСКИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН

РОЗРОБКА МЕТОДIВ РОЗРАХУНКУ НА АНІЗОТРОПНУ ПОВЗУЧIСТЬ З УРАХУВАННЯМ ПОШКОДЖЕНОСТI ПЛОСКИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДIВ РОЗРАХУНКУ НА АНІЗОТРОПНУ ПОВЗУЧIСТЬ З УРАХУВАННЯМ ПОШКОДЖЕНОСТI ПЛОСКИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пасинок Максим Олександрович
УДК 539.3
РОЗРОБКА МЕТОДIВ РОЗРАХУНКУ НА АНІЗОТРОПНУ
ПОВЗУЧIСТЬ З УРАХУВАННЯМ ПОШКОДЖЕНОСТI ПЛОСКИХ
КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН
Спеціальність 05.02.09 - Динаміка та міцність машин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі «Теоретична механіка» Харківського державного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
Морачковський Олег Костянтинович,
Харківський державний політехнічний університет,
завідувач кафедри «Теоретична механіка».
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор,
Пошивалов Володимир Павлович,
Інститут технічної механіки НАН України,
м. Дніпропетровськ, провідний науковий
співробітник відділу надійності та довговічності
конструкцій;
кандидат технічних наук, доцент,
Романенко Леонід Григорович,
Харківський державний автомобільно-дорожній технічний універси тет, доцент кафедри «Теоретична механіка та гідравліка»
Провідна установа - Інститут проблем машинобудування НАН України
ім. А.М.Підгорного; м. Харків;
відділ міцності тонкостінних конструкцій.
Захист відбудеться «26» квітня 2000 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий «22» березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. У світовому сучасному авіаційному, космічному й енергетичному машинобудуванні широко впроваджуються нові конструкційні матеріали, у тому числі металеві композитні сплави. Така тенденція найбільше характерна для країн дальнього зарубіжжя (Англії, Німеччини, Франції та ін.) і пояснюється як обмеженістю традиційних матеріалів у задоволенні вимог до нової високотемпературної техніки, так і широкою можливістю сучасних технологій до створення конструкційних матеріалів із заданими властивостями.
Водночас у теоретичних розробках з механіки композитних матеріалів і конструкцій сьогодні практично відсутні адекватні моделі й методи розрахунків на повзучість і тривалу міцність елементів конструкцій з композитних матеріалів, що дозволяє розробки за темою роботи вважати актуальними у науковому відношенні. Типовими властивостями нових матеріалів, як, утім, і поширених в авіаційному, космічному й енергетичному машинобудуванні конструкційних матеріалів, є: по-перше, - анізотропія властивостей повзучості і довготривалої міцності , а по-друге, - істотна їх неоднорідність. В елементах конструкцій це пояснюється технологіями їхнього виготовлення й неоднорідністю напруженого стану. Існуючі методи розрахунку, у тому числі і реалізовані в закордонних комерційних пакетах для ЕОМ, не дозволяють враховувати початкову анізотропію і неоднорідність тіл у розрахунках на повзучість і тривалу міцність. Таким чином, розробки за темою дисертації мають важливе практичне значення для проектування нової техніки. Отже, тема роботи актуальна у науковому та прикладному відношенні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках державної науково-технічної програми Міністерства освіти України з теми, що виконується в Харківському державному політехнічному університеті: «Побудова теоретичних основ розрахунків нелінійної повзучості та руйнування деформованих тіл за умови дії зовнішніх швидко осцилюючих полів навантаження» у 1997-99 р. р. (тема М1002 за наказом Міністерства освіти України №37 від 13.02.97 р., № Д.Р. 0197U001933).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є побудова теоретично й експериментально обгрунтованих моделей анізотропної повзучості з урахуванням пошкоджень матеріалів; розробка методів розрахунку на повзучість і довготривалу міцність трансверсально-ізотропних плоских тіл і створення програмного забезпечення до розрахунків деформування та прогнозування часу до руйнування цих тіл при повзучості; установлення закономірностей повзучості і руйнування анізотропних плоских тіл і їхньої залежності від ступеня анізотропії, орієнтації головних осей анізотропії, попередньої повзучості та інших факторів; розв'язання прикладних задач повзучості плоских елементів конструкцій з концентрацією напруження й пошкоджень поряд з малими отворами, а також задач повзучості лопаток газотурбінних двигунів із металевих композитних матеріалів, що мають важливе значення для реакторного й енергетичного машинобудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДIВ РОЗРАХУНКУ НА АНІЗОТРОПНУ ПОВЗУЧIСТЬ З УРАХУВАННЯМ ПОШКОДЖЕНОСТI ПЛОСКИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок