Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНДИВІДІВ ЗА ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДУ

МІЖНАРОДНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНДИВІДІВ ЗА ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДУ

Назва:
МІЖНАРОДНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНДИВІДІВ ЗА ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
АЛЬ-ЗАХАРНА САЛІМ МУХАММЕД СААДІ
УДК 341.48
МІЖНАРОДНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
ІНДИВІДІВ ЗА ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДУ
Спеціальність 12.00.11 — міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ — 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор
ДЕНИСОВ Володимир Наумович
завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ)
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент
ТИМЧЕНКО Леонід Дмитрович
професор кафедри конституційного та міжнародного права Університету внутрішніх справ МВС України (м. Харків)
кандидат юридичних наук
МАЦКО Анатолій Степанович
завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту права Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ)
Провідна установа – | Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться 16 березня 2001 року о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 8 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Геноцид є найтяжчим міжнародним злочином, що тягне за собою міжнародно-правову відповідальність як держав, так і винних у скоєнні цього злочину осіб. Дане положення визнане всіма державами світу і є нормою jus cogens загального міжнародного права. На відміну від інших міжнародних злочинів, геноцид має більш чітку основу в позитивному міжнародному праві, але, незважаючи на це, в його доктрині та практиці нерідко зустрічаються різночитання з приводу належної кваліфікації актів геноциду та їх відмежування від суміжних складів злочинів, особливо від злочинів проти людяності.
З такого роду труднощами часто стикаються, зокрема, міжнародні кримінальні трибунали для колишньої Югославії та Руанди, хоча правова кваліфікація скоєних у цих країнах безпрецедентних звірств, що стали підставою для відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН про заснування вказаних трибуналів, начебто не повинна викликати ніяких сумнівів. Певні проблеми виникають також при забезпеченні адекватної імплементації положень Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 р. у національному законодавстві держав-учасниць. До цих пір у Кримінальному кодексі України не має статті про кримінальну відповідальність за скоєння злочину геноциду.
Особливої актуальності дана проблема набула у зв’язку з практикою Руандійського трибуналу, що діє як міжнародний судовий орган ad hoc. Винесення цим Трибуналом 2 вересня 1998 р. вироку за злочин геноциду (проти Жана-Поля Акайесу, мера району Таба) можна вважати ключовим моментом в історії міжнародного кримінального права. Це був перший в міжнародному праві вирок за скоєння злочину геноциду, винесений будь-коли міжнародним судовим органом. З тих пір уже винесено кілька вироків, що безпосередньо стосуються злочину геноциду, і ці рішення, які становлять собою істотний внесок у здійснення правильної кваліфікації злочину геноциду, вимагають узагальнення й адекватного наукового осмислення.
Важливим кроком у боротьбі з геноцидом та іншими міжнародними злочинами має стати й постійно діючий Міжнародний кримінальний суд, Статут якого прийнятий 17 липня 1998 р. в Римі.
Вищевказані питання, безсумнівно, мають надзвичайно важливе теоретичне і практичне значення, і необхідність їхнього дослідження обумовила вибір теми даної дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІЖНАРОДНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНДИВІДІВ ЗА ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок