Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств

Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств

Назва:
Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Цюпко Ірини Володимирівни
УДК 338. 43 : 519. 876. 5

Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств

Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне
моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем у менеджменті Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Сявавко Мар’ян Степанович
Львівський національний університет імені Івана
Франка, професор кафедри інформаційних систем в менеджменті
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єлейко Василь Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економетрії та статистики;
кандидат економічних наук, доцент
Загвойська Людмила Дмитрівна,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри екологічної економіки.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра математичних методів еколого-
економічних досліджень.
Захист дисертації відбудеться 30 травня 2006 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008 м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79065, м.Львів вул. Драгоманова 5).
Автореферат розісланий 28 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід аграрного сектору вітчизняної економіки до ринкових відносин вимагає створення принципово нової економічної системи господарювання, використання різноманітних моделей та регулятивних механізмів управління ходом економічного розвитку. Дослідження цього напрямку визначається необхідністю впровадження в аграрний менеджмент принципово нових ідей і методів управління сільським господарством, які основані на повномасштаб-ному, науково обґрунтованому обліку всієї наявної інформаційної невизначеності щодо об’єкта управління.
Розуміння необхідності розроблення ефективного математичного апарату для роботи з невизначеностями, в тому числі й суб’єктивної природи, усвідомлення недоліків імовірнісних методів, привело до бурхливого розвитку і формування нових наукових дисциплін: інтервальної математики, теорії нечітких множин і логіки, теорії можливостей. Увесь цей комплекс новітніх теорій та методів (включаючи і стохастичне моделювання) невпинно рухається до природного об’єднання в загальну теорію аналізу невизначеностей. Унаслідок цього постали можливості побудови нового класу систем – систем підтримки прийняття рішень (СППР).
СППР сприяли посиленню уваги до підвищення рівня системності математичних моделей. Досягти цього вдалося завдяки введенню в модель слабкоформалізованих або зовсім неформалізованих у класичному розумінні аспектів проблемних ситуацій, до яких, перш за все, належать: уведення нечітких описів на підставі нечітких множин та логіки; уведення лінгвістичних змінних для критеріїв та відношень; одержання рішень на засадах залучення до економіко-математичного моделювання експертних систем.
Однак основні питання моделювання за умов невизначеності вимагають подальшого опрацювання. Так, на даному етапі практично відсутні економіко-математичні моделі, що враховують слабкоформа-лізовані і неформалізовані аспекти проблемних ситуацій процесу відтворення у сільському господарстві: його нечітку природу, багато-критеріальність, наявність великої кількості якісних чинників, які у класичному підході моделювання не враховувались. До того ж моделювання за умов невизначеності й ризику мають суттєву різницю: теорія першого підходу будується на засадах створення функції належності, в той час як друга вимагає побудови розподілу ймовірностей на множині можливих станів природи чи множині можливих наслідків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок