Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ ТА ВИЗНАЧАЛЬНІ УМОВИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ ТА ВИЗНАЧАЛЬНІ УМОВИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ ТА ВИЗНАЧАЛЬНІ УМОВИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МВС УКРАЇНИ
ЗАПОРОЖЦЕВА ГАЛИНА ЄВГЕНІВНА
УДК 351.74.57
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ
ТА ВИЗНАЧАЛЬНІ УМОВИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ
19.00.06 - юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України, МВС України
Науковий керівник
кандидат психологічних наук, доцент
Андросюк В’ячеслав Георгійович,
Національна академія внутрішніх справ
України, професор кафедри юридичної психології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології АПН України ім. Г.С. Костюка, директор;
кандидат юридичних наук, доцент
Братков Іван Степанович,
Національна академія внутрішніх справ України, МВС України,
начальник відділу організації навчання Інституту управління.
Провідна установа – Інститут соціальної та політичної психології АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться “20“ вересня 2002 року о 14.00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.007.01 Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий “17” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Динамічні процеси оновлення суспільства, які відбуваються в нашій країні, зміна ставлення громадян до різного роду антисоціальних проявів вимагають більш ефективної боротьби з правопорушеннями. В умовах кардинальних перетворень, що мають місце в Україні, перед органами внутрішніх справ (далі - ОВС) постає завдання зміни пріоритетів у напрямі демократизації взаємовідносин із громадянами, беззаперечного дотримання прав людини, надання допомоги населенню як з правових, так і з соціальних питань. Зазначене безпосередньо стосується співробітників адміністративної служби міліції, до складу якої входять підрозділи дільничних інспекторів міліції (далі – ДІМ). Важливість діяльності служби ДІМ зумовила оголошення Президентом України Л.Кучмою 1999 року як “Року дільничного інспектора міліції”.
Визнання служби ДІМ у якості однієї з найбільш важливих ланок діяльності системи ОВС на сучасному етапі зумовлено низкою чинників, зокрема:
- специфічними умовами праці дільничного інспектора, який є представником ОВС серед населення, щодня спілкується з громадянами, власне - формує громадську думку про роботу міліції й стан правопорядку у державі загалом;
- дільничний інспектор є організатором взаємодії працівників різних служб і підрозділів органу внутрішніх справ, а також інших державних органів, громадських формувань із питань охорони правопорядку, профілактики й розкриття злочинів на території обслуговування;
- служба є саме тим підрозділом, який безпосередньо й реально впливає на стан громадського порядку, забезпечення особистої безпеки громадян.
На ефективну роботу цієї служби сподіваються громадяни і розраховує керівництво МВС України, яке приділяє цій службі в останні роки велику увагу. Але, незважаючи на суттєві позитивні зрушення, в тому числі відносно підбору та призначення кадрів, служба ДІМ поки що не відповідає вимогам сьогодення, що обумовлено як об’єктивними, так і суб’єктивними причинами. До об’єктивних причин можна віднести недосконалість нормативно-правового забезпечення діяльності та організаційно-функціональної структури служби; суб’єктивні - пов’язані з так званим “людським ресурсом”. Так, за даними МВС України, сьогодні в Україні працює близько 11,5 тисяч дільничних інспекторів, переважна частина яких – працівники віком до 30 років, з досвідом роботи до п’яти років. При цьому слід враховувати, що підрозділи ДІМ не укомплектовані приблизно на 13 %, що значно ускладнює діяльність, вносить в неї елементи неритмічності та психологічної напруженості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ ТА ВИЗНАЧАЛЬНІ УМОВИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок