Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБЛЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ КАЛІЙНОЇ РУДИ З КОНВЕРСІЄЮ ВАЖКОРОЗЧИННИХ МІНЕРАЛІВ У КАЇНІТ

ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБЛЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ КАЛІЙНОЇ РУДИ З КОНВЕРСІЄЮ ВАЖКОРОЗЧИННИХ МІНЕРАЛІВ У КАЇНІТ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБЛЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ КАЛІЙНОЇ РУДИ З КОНВЕРСІЄЮ ВАЖКОРОЗЧИННИХ МІНЕРАЛІВ У КАЇНІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Хацевич Ольга Мирославівна
УДК 541 123.7
ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБЛЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ КАЛІЙНОЇ РУДИ З
КОНВЕРСІЄЮ ВАЖКОРОЗЧИННИХ МІНЕРАЛІВ У КАЇНІТ
05.17.01 – технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної та аналітичної хімії Інституту природничих наук при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Костів Іван Юрійович,
Державний науково-дослідний
інститут галургії Міністерства
промислової політики України,
в. о. директора,
м. Калуш
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Перекупко Тамара Вікторівна,
Національний університет Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри хімії і технології
неорганічних речовин,
м. Львів
кандидат технічних наук
Карпович Едуард Олександрович
Сумський ДержНДІ мінеральних добрив і пігментів
Міністерства промислової політики України,
начальник відділу міндобрив і фосфорної кислоти,
м. Суми
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 26 лютого 2007 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св. Юра, ѕ, корпус ІХ, ауд.214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 24 ” січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.09, к.т.н., доцент Атаманюк В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мінеральні добрива є надійним засобом підвищення урожайності і продуктивності сільського господарства. Внесення мінеральних добрив забезпечує приріст урожаю на 50–60 %. Серед широкого асортименту простих і комплексних добрив, який весь час оновлюється, важливе місце посідають калійні добрива, попит у світі на які з кожним роком зростає на 2 %, особливо на сульфатну форму калійних добрив, що є незамінними під цитрусові, виноград, картоплю, помідори, перець, бобові та інші культури. Потреба сільського господарства України в калійних добривах становить близько 2 млн. т на рік у перерахунку на К2О. В останні роки наші ґрунти майже їх не отримують. Винесення калію з ґрунту в Україні менше ніж на 1 % компенсується внесенням добрив за рахунок низькоякісного калійного добрива, до складу якого входять каїніт та імпортний калію хлорид, з високим вмістом іонів Сl-. Це веде до сильного виснаження ґрунтів і в майбутньому до їх деградації.
Тому в Україні надзвичайно актуальним є налагодження випуску власних безхлоридних калійних добрив для забезпечення ними потреб сільського господарства хоча б на рівні 80-х років ХХ ст. Наша держава має власну потужну сировинну базу для отримання саме калійних добрив. Запаси полімінеральних калійних руд на Прикарпатті оцінюються в 7,8 млрд. т. Полімінеральні калійні руди Прикарпаття характеризуються різноманітністю мінерального складу, містять понад 20 хлоридних, хлоридно-сульфатних і сульфатних мінералів та 15–20 % глинистого мулу з мікроелементами, тому ці руди є складними для перероблення. Існуючі технології перероблення полімінеральних калійних руд є неефективними і енергозатратними, за ними не можна отримувати високоякісне безхлоридне калійне добриво, конкурентноспроможне на світовому ринку.
Одним з основних цінних компонентів руди є лангбейніт (К2SO4·2MgSO4) – важкорозчинний мінерал, вміст якого у руді досягає 30 мас. %. Лангбейніт за існуючою технологією розчиняється лише на 22–23 %. Крім лангбейніту, в полімінеральній калійній руді містяться інші важкорозчинні мінерали: полігаліт і кізерит. Це зумовлює надзвичайно низький витяг калію з руди за діючою галургійною технологією, який в останні роки роботи заводу калійних добрив (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБЛЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ КАЛІЙНОЇ РУДИ З КОНВЕРСІЄЮ ВАЖКОРОЗЧИННИХ МІНЕРАЛІВ У КАЇНІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок