Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ЗАСАДИ І ТЕХНОЛОГІЯ ВОДОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРЕВЕНТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ НА ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

НАУКОВІ ЗАСАДИ І ТЕХНОЛОГІЯ ВОДОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРЕВЕНТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ НА ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
НАУКОВІ ЗАСАДИ І ТЕХНОЛОГІЯ ВОДОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРЕВЕНТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ НА ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,91 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Рівненський державний технічний університет
МИХАЙЛОВ Юрій Олексійович
УДК 631.67
НАУКОВІ ЗАСАДИ І ТЕХНОЛОГІЯ ВОДОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРЕВЕНТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ НА ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
06.01.02 – Сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідротехніки і меліорації (ІГіМ) Української академії аграрних наук (УААН).
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, академік УААН, академік РАСГН КОВАЛЕНКО Петро Іванович, Інститут гідротехніки і меліорації, директор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент КІР'ЯНОВ Віктор Миколайович, Рівненський державний технічний університет, завідувач кафедри;
доктор технічних наук, професор, чл.-кор. Академії аграрних наук Республіки Бєларусь ЛІХАЦЕВИЧ Анатолій Павлович, Білоруський науково-дослідний інститут меліорації і луківництва, директор;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник ЮРЧЕНКО Ірина Федорівна, Всеросійський науково-дослідний інститут гідротехніки і меліорації, завідувач лабораторії.
Провідна установа: Інститут гідромеханіки Національної академії наук України,
м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
Захист відбудеться "14" червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 при Рівненському державному технічному університеті за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету за адресою:
33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий "26" квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент __________ В.П. Востріков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена потребою у підвищенні ефективності використання наявного меліоративного фонду, поліпшення екологічного стану сільськогосподарських угідь на зрошувальних системах України за допомогою новітніх науково обгрунтованих технологій водозберігаючого управління водокористуванням та водним режимом територій на зрошувальних системах. Актуальність теми підтверджується Указом Президента України від 23.06.98 р. № 670/98 “Про заходи щодо державної підтримки водогосподарсько-меліоративного комплексу”, а також заключним документом XYII Конгресу Міжнародної Комісії по іригації та дренажу (Іспанія, 1999 р.).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась за державними науковими програмами і тематичними планами Інституту гідротехніки і меліорації, найбільш важливими з яких є: “Розробити науково-технічні основи і комплекс заходів поліпшення використання водних ресурсів і охорони вод”, "Продовольство-95", "Ресурсозберігаюче водокористування в АПК":
Мета досліджень – наукове обгрунтування і розробка новітньої технології водозберігаючого водокористування у зрошуваному землеробстві на засадах превентивного управління міжсистемним і міжгосподарським водорозподілом, водовідведенням, водним режимом територій зрошувальних систем, як процесами стохастичної природи.
Основні завдання досліджень: теоретичні та експериментальні дослідження процесів водокористування, а саме - формування групової водопотреби-нетто зрошуваних культур, водозабору, водоподачі, водовідведення, сумарного надходження зрошувальних та атмосферних вод (далі сумарного водонадходження), водного балансу поверхневих та грунтових вод на зрошувальних системах; теоретичне та експериментальне обгрунтування методів та технологій управління водокористуванням при зрошенні, як складним процесом стохастичної природи; розробка технології оперативного випереджаючого (далі превентивного) управління водокористуванням при зрошенні, як процесом стохастичної природи; розробка методу моніторингу водокористування при зрошенні; обгрунтування системи технологічного і комерційного водообліку на зрошувальних системах; управління водним режимом територій в умовах зрошення на основі нормування водопотреби, водовідведення та сумарного водонадходження; внутрісистемне регулювання водоподачі та водовідведення; оцінка економічної ефективності та екологічної безпечності розроблених методів та технологій раціонального управління водокористуванням при зрошенні; обгрунтування напрямів модернізації та реконструкції зрошувальних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НАУКОВІ ЗАСАДИ І ТЕХНОЛОГІЯ ВОДОЗБЕРІГАЮЧОГО ПРЕВЕНТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ НА ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок