Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕПАРАТИВНІ ТА ПРОТИЗАПАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ нової МАЗІ на основі ксероформу (експериментальне дослідження)

РЕПАРАТИВНІ ТА ПРОТИЗАПАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ нової МАЗІ на основі ксероформу (експериментальне дослідження)

Назва:
РЕПАРАТИВНІ ТА ПРОТИЗАПАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ нової МАЗІ на основі ксероформу (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
академія медичних наук україни
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
ТЮПКА Тетяна Іванівна
УДК 615.454.1:616-001.17:
616-001.4
РЕПАРАТИВНІ ТА ПРОТИЗАПАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ нової МАЗІ
на основі ксероформу
(експериментальне дослідження)
14.03.05 – Фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному фармацевтичному університеті,
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч
науки та техніки України,
БЕРЕЗНЯКОВА Алла Іллівна,
Національний фармацевтичний університет
МОЗ України,
завідувач кафедри патологічної фізіології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
МОХОРТ Микола Антонович,
Інститут фармакології та токсикології АМН України,
завідувач відділу фармакології серцево-судинних засобів
доктор медичних наук, професор
СТЕПАНЮК Георгій Іванович,
Вінницький національний медичний університет ім.
М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології
Провідна установа: Харківський державний медичний університет
МОЗ України, кафедра фармакології.
Захист відбудеться „19травня 2004 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е.Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Е.Потьє, 14).
Автореферат розісланий „17” квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д.26.550.01.
кандидат біологічних наук І.В. Данова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Травматичні ушкодження з порушенням цілісності шкірних покривів, опікові травми, інфіковані рани і виразки різного генезу відносяться до найчастіших і розповсюджених видів патології (А.А. Алексеев, 1998; Г.С.Яцина, 2000).
Сучасні вимоги до місцевих ранозагоюючих та протиопікових лікарських засобів передбачають: можливість використання препарату в різні фази ранового процесу, відсутність токсичної, алергізуючої та місцевоподразнюючої дії, широкий спектр антибактеріальної дії, високу антимікробну і протизапальну активність (Б.А. Парамонов, 2000; М.А. Ляпунов, Б.М. Даценко, М.А. Мохорт, 1995). Крім того, ранозагоюючі препарати для місцевого застосування не повинні викликати порушення газообміну в шкірі (В.Л. Багірова і співавт., 2002).
На фармацевтичному ринку є широкий асортимент мазей для лікування ран та опіків. Добре відомі препарати - 10% стрептоцидова мазь, лінімент синтоміцину, тетрациклінова мазь в останній час практично не використовують. Це пов’язано з цілим рядом недоліків, які обумовлені застосуванням жирових основ: не забезпечують сорбції ранового ексудату, здатні окислюватися („прогіркання” основи), мають низький вихід діючої речовини, призводять до розвитку „парникового” ефекту, у ряді випадків відбувається „закисання” рани (Б.А. Парамонов, Я.О. Порембський, В.Г. Яблонський, 2000).
Найбільш ефективними для лікування ран, у тому числі інфікованих, є багатокомпонентні мазі, створені на гідрофільних полімерних основах: лєвомеколь, лєвосин, діоксіколь, йодметриксид, сульфамеколь, нітацид, метрокаїн, мазь мірамістину (О.П. Безугла 1997; М.Ю Повстяний, 2001). Інгредієнти, що входять до їхнього складу, забезпечують комплексний вплив на перебіг ранового процесу: антимікробний, протизапальний, дегідратуючий (Т.І. Тамм, А.Б. Даценко, М.А. Ляпунов, 2002). Але, ці препарати теж мають деякі недоліки, серед яких: короткочасність дії, вузький антимікробний спектр, наявність побічних ефектів у вигляді алергічних реакцій та місцевого подразнення шкіри (А.В. Гаркава, Т.Т. Елисеев, 2000).
Більшість лікарських засобів, які використовують при лікуванні ран та опіків недостатньо ефективні для пригнічування мікрофлори, зокрема синьогнійної палички, гальмування запального процесу, очищення ран від гнійно-некротичних мас. Зазначенні недоліки притаманні також препаратам „Дебрізан”, „Сорбілекс”, „Іруксол”, „Сільваден”, „Фламізін”, „Дермазін”, які широко застосовуються в пактичній медицині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕПАРАТИВНІ ТА ПРОТИЗАПАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ нової МАЗІ на основі ксероформу (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок