Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЗАХИСТУ ВІД СОЛЬОВИХ ВІДКЛАДІВ В СИСТЕМАХ ВОДЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ ГАЗОМОТОКОМПРЕСОРІВ (стосовно дожимних компресорних станцій)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЗАХИСТУ ВІД СОЛЬОВИХ ВІДКЛАДІВ В СИСТЕМАХ ВОДЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ ГАЗОМОТОКОМПРЕСОРІВ (стосовно дожимних компресорних станцій)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЗАХИСТУ ВІД СОЛЬОВИХ ВІДКЛАДІВ В СИСТЕМАХ ВОДЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ ГАЗОМОТОКОМПРЕСОРІВ (стосовно дожимних компресорних станцій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,01 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ГРАНКІНА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 622.691.4.052.012
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЗАХИСТУ ВІД СОЛЬОВИХ ВІДКЛАДІВ В СИСТЕМАХ ВОДЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ ГАЗОМОТОКОМПРЕСОРІВ
(стосовно дожимних компресорних станцій)
05.23.03 - вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Капцов Іван Іванович, завідувач кафедри експлуатації газових і теплових систем Харківської національної академії міського господарства, Міністерство освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Редько Олександр Федорович, завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та використання теплових вторинних енергоресурсів Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України;
кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник відділу транспорту газу Холодов Віктор Іванович Українського науково-дослідного інституту природних газів.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра теплогазопостачання та вентиляції, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться " 9 "листопада 2005 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “__7___” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У даний час в загальному обсязі виробництва первинних енергоресурсів газ складає більше 50%. Він вважається основним енергетичним ресурсом України. Все зростаюча роль паливно-енергетичного комплексу в нашій економіці обумовлює необхідність до корінного удосконалення виробництва і споживання природного газу за рахунок економії палива, зниження питомої енергоємності виробництва.
Важливою ланкою газової галузі є дожимні компресорні станції. Від їх надійної та ефективної роботи залежить якісне забезпечення споживачів газом. Досвід експлуатації компресорної станції показує, що значна частина втрат продуктивності (до 15%) пов'язана з порушенням технологічного режиму роботи її систем, зокрема системи охолодження газоперекачувальних агрегатів.
Порушення температурного режиму системи водяного охолодження компресорних станцій викликане утворенням щільних сольових відкладів на стінках сорочці охолодження компресорного агрегату, а також на поверхнях теплообмінних апаратів, що призводить до значного зниження ефективності теплообміну. Внаслідок цього, до 10 % зменшується продуктивність газоперекачувального агрегату, збільшується витрата палива і знижується надійність роботи всієї компресорної станції.
У зв'язку з тим, що сьогодні особлива увага приділяється ресурсозберігаючим технологіям, впровадженню нових способів і технологій, важливим питанням є дослідження впливу сольових відкладів на продуктивність, витрати газу на газоперекачувальних агрегатах, інтенсифікацію захисту поверхні теплообміну системи водяного охолодження дожимної компресорної станції від солевідкладів.
Серед методів, що використовуються для захисту від сольових відкладів систем водяного охолодження дожимних компресорних станцій, є стабілізаційна обробка води комплексоном. Цей метод є найбільш перспективним для інтенсифікації захисту, оскільки крім запобігання від накипу можливе його використання для “відмивочного” режиму.
Для збільшення ефективності захисту від сольових відкладів у системі водяного охолодження та підвищення ефективності роботи газоперекачувальних агрегатів доцільно застосувати системний підхід з розробкою математичних моделей для вирішення окремих задач з використанням нових інформаційних технологій на базі ЕОМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЗАХИСТУ ВІД СОЛЬОВИХ ВІДКЛАДІВ В СИСТЕМАХ ВОДЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ ГАЗОМОТОКОМПРЕСОРІВ (стосовно дожимних компресорних станцій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок