Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ТЕКСТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ (НА МАТЕРІАЛІ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМЦІВ)

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ТЕКСТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ (НА МАТЕРІАЛІ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМЦІВ)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ТЕКСТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ (НА МАТЕРІАЛІ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМЦІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Євдокімова Олена Олександрівна
УДК 159.9.:159.953
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ
ТЕКСТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ
(НА МАТЕРІАЛІ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМЦІВ)
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
Хомуленко Тамара Борисівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
кафедра практичної психології, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Солодухова Ольга Георгіївна, Слов’янський державний педагогічний інститут, декан факультету управління гуманітарними інфраструктурами
кандидат психологічних наук, доцент Шевченко Наталія Федорівна, Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м. Київ, докторант
Провідна установа: Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, кафедра загальної та експериментальної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться " 02 " липня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-24
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий " 30 " травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ Крейдун Н.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Однією з важливих рис сучасного періоду розвитку суспільства в Україні є її інтеграція до світової інформаційної системи. Значне підвищення рівня інформаційної насиченості ряду видів людської діяльності зумовлює в сучасній психології підхід до питань текстової діяльності як до актуального предмета дослідження. Саме в процесі породження й інтерпретації текстів здійснюється обмін знаннями і досвідом, уміннями та навичками, емоціями, цінностями, ідеалами і нормами. Вимоги подальшого вдосконалювання навчального процесу, посилення розвивального впливу освіти відповідно до нових завдань сучасності обумовлюють появу ряду наукових проблем вікової та педагогічної психології. Однією з таких є проблема пошуку ефективних шляхів формування іншомовної текстової діяльності.
Текстова діяльність досліджувалась у різних аспектах: а) у зв'язку з аналізом особливостей і видів мовленнєвої діяльності (Гокунь О.О., Жинкін М.І., Зимня І.О., Леонтьєв О.О., Шевченко Н.Ф.. та ін.), б) у контексті знакової діяльності (Анохін П.К., Дрідзе Т.М., Лурія О.Р. та ін.), в) у контексті учбової діяльності школярів і студентів (Бєляєв Б.В., Рєпкін В.В., Хомуленко Т.Б. та ін.), г) із точки зору визначення психологічних характеристик тексту та вмінь працювати з ним (Апатова Л.І., Венделянд А.Е., Доблаєв Л.П., Новиков О.І., Чистякова Г.Д. та ін.), д) у зв'язку з формуванням мнемічних операцій (Аткінсон Р., Блюменау Д.І., Ляудіс В.Я., Мікк О.Я та ін.), е) у контексті психології читання (Боговарова О.І., Кличникова З.І., Чепелева Н.В. та ін.) тощо. Текстова діяльність у цілому реалізується за обов'язкової участі процесів пам'яті на всіх етапах її здійснення. Іншомовна текстова діяльність передбачає збільшення навантаження на її мнемічний блок. Але ця теоретична позиція не була досконально досліджена, що в свою чергу не дало можливості її повною мірою застосувати на практиці.
Текстова діяльність рідною та текстова діяльність іноземною мовами мають спільні та відмінні риси. Особливості іншомовної текстової діяльності вимагають окремого експериментального дослідження з урахуванням надбань психологів у сфері вивчення проблем мовленнєвої діяльності, текстової діяльності, мнемічної діяльності й іншомовних здібностей. Практика навчання іноземних мов та іноземними мовами, відсутність чітких психологічних критеріїв діагностики сформованості іншомовної текстової діяльності, потреба в створенні та розробці програм, у тому числі комп'ютерних, які б сприяли ефективному становленню іншомовної текстової діяльності, роблять особливо значущим прикладний аспект вивчення даної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ТЕКСТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ (НА МАТЕРІАЛІ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМЦІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок