Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безперервний статистичний контроль якості металургійної продукції

Безперервний статистичний контроль якості металургійної продукції

Назва:
Безперервний статистичний контроль якості металургійної продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
київський національний економічний УНІВЕРСИТЕТ
Сирмаміїх Ірина Вікторівна
 
УДК 311.3: 658.56
Безперервний статистичний контроль якості металургійної продукції
08.03.01 - Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Сударєв Василій Петрович,
Приазовський державний технічний університет,
професор кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри статистики.
кандидат економічних наук, доцент
Головко Віктор Анатолійович,
Державний комітет статистики України,
перший заступник голови.
Провідна установа: Харківський національний університет ім.В.Н. Каразіна, кафедра статистики та обліку і кафедра маркетингу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 14 ” червня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 в Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 13 ” травня 2002 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Р.М. Моторин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах господарювання і переходу України до ринкової економіки без корінного підвищення якості продукції не може бути вирішена жодна значна наукова, виробнича чи соціальна проблема. Більш того, для всіх країн світу забезпечення високої якості продукції поставлено в ряд пріоритетних економічних проблем. На підтвердження такої думки свідчить Указ Президента України “Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції” (№113/2001 від 23 лютого 2001року), в якому, з метою підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції, забезпечення захисту інтересів споживачів, сприяння входженню України в європейський та світовий економічний простір, розглянуті питання щодо здійснення державної підтримки розвитку фундаментальних та прикладних досліджень у сфері управління якістю, впровадження на підприємствах систем управління якістю, відповідних до стандартів Міжнародної організації із стандартизації (ISO - International Standard Organization) серії 9000-2000.
В умовах масового виробництва (характерного для металургії) важко об'єктивно оцінити всі параметри якості продукції чи технологічного процесу, експериментально виявити ступінь впливу одних факторів на якісні і кількісні показники готової металургійної продукції, оскільки практично неможливо зафіксувати на постійному рівні значення інших факторів. Досить надійну оцінку показників якості такої продукції дають методи статистики. Значний внесок у розвиток статистичних методів внесли праці П.Л.Чебишева, А.А.Маркова, А.М.Ляпунова, А.Н.Колмогорова, А.Я.Боярського, Г.А.Брянського, Я.І.Лукомського, А.В.Головача, А.М.Єріної, В.П.Сударєва та ін.
Статистичні методи є обов'язковим елементом комплексної системи управління якістю продукції та розглядаються як важлива умова рентабельного управління якістю і засіб підвищення ефективності виробничих процесів. Вони включені в міжнародний стандарт ISO 9000 - 2000 і рекомендовані для широкого застосування. Статистичні методи є також інструментами наукового підходу в системі загального управління якістю TQM (Total Quality Management). Проблема їх використання в управлінні якістю продукції знайшла відбиток у дослідженнях А.Н.Колмогорова, М.Кнотека, Ю.К.Бєляєва, Б.В.Гнеденко, В.С.Мхітаряна, Е. Шиндовського, Д. Хіммельблау, І.В. Семеняк, В.Я. Запсельського, В.П.Сударєва та ін.
На сучасному етапі використання статистичних методів для контролю якості металургійної продукції пов'язано з певними труднощами:
по-перше, недостатньо розроблена методологічна основа статистичного аналізу масових металургійних процесів;
по-друге, досвід використання методів статистики в дослідженнях масових виробничих процесів чорної металургії поки ще низький.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Безперервний статистичний контроль якості металургійної продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок