Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> технологіЯ стабілізації ХАРЧОВИХ жирів щоДО ОКИСНЮВАЛЬНОГО ПСУВАННЯ

технологіЯ стабілізації ХАРЧОВИХ жирів щоДО ОКИСНЮВАЛЬНОГО ПСУВАННЯ

Назва:
технологіЯ стабілізації ХАРЧОВИХ жирів щоДО ОКИСНЮВАЛЬНОГО ПСУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Півень Олена Миколаївна
УДК 665.3 : 66.094.3 - 926 - 217
технологіЯ стабілізації ХАРЧОВИХ жирів
щоДО ОКИСНЮВАЛЬНОГО ПСУВАННЯ
Спеціальність 05.18.06 - технологія жирів, ефірних масел і
парфумерно-косметичних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології жирів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Демидов Ігор Миколайович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології жирів
Офiцiйнi опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мельников Костянтин Олексійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, професор кафедри хімії
кандидат технічних наук, доцент
Бездєнєжних Лілія Андріївна,
Кременчуцький державний політехнічний
університет, доцент кафедри екології
Провідна установа: | Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “21” червня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “17” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Серед пріоритетних напрямків наукових досліджень в олійно-жировій галузі першочерговим є вирішення проблеми зменшення окисню-ваності олій та жирів, та забезпечення екологічної чистоти продукту.
Сучасна технологія переробки жирів передбачає обов’язкове проведення повного циклу рафінації, під час якої вилучається з жирів частка природних антиоксидантів, що в свою чергу спричинює інтенсивне окиснення цих жирів.
Проблема захисту жирів від окиснювального псування, незважаючи на пильну увагу до неї з боку дослідників, далека від свого вирішення. Для того, щоб сповільнити процес окиснення жирів застосовують різні технологічні заходи. Найбільш поширеним з них можна вважати такий, який забезпечує відсутність контакту жиру з киснем, на-приклад, герметичне пакування. Однак, цей захід досить важко здійснювати в умовах зберігання жирів та олій. Одним із простих і ефективних прийомів гальмування окис-нювального псування жирів (особливо при зберіганні) є додавання антиоксидантів. Уні-версальних антиоксидантів, однаково ефективних для будь-яких жирів немає, тому ви-бір їх доцільно проводити експериментальним шляхом, визначаючи їх ефективність за величиною періоду індукції окиснювальних перетворень системи жир – антиоксидант.
Рослинні антиоксиданти нетоксичні, доступні і тільки вони можуть використо-вуватися для стабілізації харчових олій відповідно до вимог МОЗ України. Важливо відзначити, що деякі рослинні антиоксиданти у порівнянні зі синтетичними, не тільки безпечні для вживання, але й підвищують біологічну і фізіологічну цінність стабілізо-ваних продуктів. Незважаючи на всі ці переваги, на сьогоднішній день на практиці вкрай рідко застосовуються рослинні антиоксиданти, особливо жиророзчинні. Тому, досить актуальною є тема щодо вивчення впливу рослинних антиоксидантів на про-цес окиснення жирів з метою розробки науково-обгрунтованих технологічних заходів щодо їх використання. Доцільність застосування рослинних антиоксидантів повинна базуватися на поглибленому вивчені впливу взаємодії основних технологічних факторів на стабільність жирів до окиснення з подальшим розрахунковим аналізом терміну зберігання жирів шляхом оцінки рівня інтенсивності процесів їх псування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертаційна робота пов'язана з науково-дослідною тематикою кафедри технології жирів НТУ “ХПІ”, щодо створення технологій, що забезпечують окиснювальну стабільність жирів та жировмістивних продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: технологіЯ стабілізації ХАРЧОВИХ жирів щоДО ОКИСНЮВАЛЬНОГО ПСУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок