Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-гемодинамічні, гуморальні особливості та лікування хворих на серцеву недостатність із порушенням діастолічної функції

Клініко-гемодинамічні, гуморальні особливості та лікування хворих на серцеву недостатність із порушенням діастолічної функції

Назва:
Клініко-гемодинамічні, гуморальні особливості та лікування хворих на серцеву недостатність із порушенням діастолічної функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ
ім. акад. М.Д.СТРАЖЕСКА
КРЕМЕНЬ Лоріна Миколаївна

УДК 616.12-008.46-02-073.7-074-085.22
Клініко-гемодинамічні, гуморальні особливості та лікування хворих на серцеву недостатність із порушенням діастолічної функції
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук

Київ– 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичної академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Целуйко Віра Йосипівна, завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Воронков Леонід Георгійович, завідувач
відділу серцевої недостатності Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, м..Київ.
доктор медичних наук, професор Візір Вадим Анатолійович, завідувач кафедри госпітальної терапії-1 Запорізького державного медичного університету МОЗ України.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1 і профпатології, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 27.05.2003 року о 10годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м.Київ-151, вул.Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інститута кардіології ім.акад.М.Д.Стражеска АМН України (03680, м.Київ-151, вул.Народного ополчення, 5).
Автореферат розісланий 24.04.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Незважаючи на великі успіхи, досягнуті останніми роками в лікуванні хворих із тяжкою хронічною серцевою недостатністю (ХСН), розповсюдженість ХСН не тільки не знижується, але й неухильно зростає. Щорічна смертність від СН зросла з 1970 року більш, ніж у 4 рази. Все частіше у клінічній практиці доводиться зустрічатися з виникненням клінічних ознак застійної серцевої недостатності при відсутності порушень систолічної функції, що обумовлює актуальність вивчення діастолічної функції лівого шлуночка (Воронков Л.Г., 1999;Caruana L., Petrie M.C., Davie A.P. et al., 2000;). За даними сучасних літературних джерел у 30-40% хворих на ЗСН діагностується ізольована діастолічна дисфункція (Vasan R.S., Larson M.G., Benjamin E.J. et al., 1999). Результати ряда досліджень показали, що діастолічна функція на відміну від систолічної являється більш динамічним показником і від неї в більшій мірі залежать функціональний стан, толерантність до фізичного навантаження, виразність симптомів СН і навіть прогноз хворих (Преображенський Д.В., Сидоренко Б.А., Шатунова І.М., 2001). Широке використання допплер-ехокардіографії зробило загальнодоступним вивчення діастолічної функції лівого шлуночка (Зіц С.В., 1999). Однак, залишається багато нез’ясованих питань, які торкаються інтерпретації допплерівського спектру діастолічного наповнення шлуночків серця; недостатньо вивчений взаємозв’язок між окремими показниками діастолічної та систолічної функцій ЛШ залежно від ступеня тяжкості СН; вплив етіологічного фактора і проводжуваної терапії на структуру діастоли ЛШ. Також маловивченою є проблема взаємозв’язку діастолічної функції міокарда із рівнем передсердного натрійуретичного пептиду (ПНУП), активністю ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ).
В останні роки увага дослідників також засереджена на вивчанні генетичних факторів розвитку та прогресування синдрому ЗСН (Komajda M., Charron Ph., Tesson F., 1999). Цей перспективний підхід відкриває можливість для виявлення генетичного ризику та прогнозування ускладнень захворювання до виникнення клінічних проявів.
Враховуючи маловивченість зв’язку діастолічної дисфункції з гуморальними факторами, які беруть участь у розвитку та прогресуванні ЗСН, з генетичними аспектами СН, а також, зважаючи на відсутність відпрацьованих схем терапії для лікування діастолічної СН, актуальність проблеми, що вивчається, є очевидною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Клініко-гемодинамічні, гуморальні особливості та лікування хворих на серцеву недостатність із порушенням діастолічної функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок