Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЧНИЙ” СЮЖЕТ ПРО ДОН ЖУАНА В ІНДИВІДУАЛЬНО-АВТОРСЬКИХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯХ ДЖ.БАЙРОНА, О.ПУШКІНА, ЛЕСІ УКРАЇНКИ

ВІЧНИЙ” СЮЖЕТ ПРО ДОН ЖУАНА В ІНДИВІДУАЛЬНО-АВТОРСЬКИХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯХ ДЖ.БАЙРОНА, О.ПУШКІНА, ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Назва:
ВІЧНИЙ” СЮЖЕТ ПРО ДОН ЖУАНА В ІНДИВІДУАЛЬНО-АВТОРСЬКИХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯХ ДЖ.БАЙРОНА, О.ПУШКІНА, ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,36 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
КУЗЬМАНЕНКО Аліса Валеріївна
УДК 82.091“
ВІЧНИЙ” СЮЖЕТ ПРО ДОН ЖУАНА
В ІНДИВІДУАЛЬНО-АВТОРСЬКИХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯХ
ДЖ.БАЙРОНА, О.ПУШКІНА, ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі компаративістики Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України.
Науковий керівник: член-кореспондент Національної академії наук України,
доктор філологічних наук, професор
КРУТІКОВА Ніна Євгенівна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
головний науковий співробітник відділу
світової літератури.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
МУШКУДІАНІ Олександр Нестерович,
Київський міжнародний університет
завідувач кафедри української і світової культур та літератур
- кандидат філологічних наук
ДЗЯДЕВИЧ Тетяна Миколаївна,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
старший викладач кафедри філології.
Захист відбудеться “14” листопада 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул.Грушевського,4)
Автореферат розісланий “12” жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В українській компаративістиці останніх років, як і в літературознавстві загалом, спостерігається тенденція до переосмислення художніх особливостей літературно-естетичних явищ. З огляду на це виникає проблема вивчення окремих індивідуально-авторських інтерпретацій “вічного” сюжету (ВС) в контексті світової літератури.
“Вічні” сюжети (у літературознавстві використовуються також терміни “бродячі сюжети”, “традиційні сюжети”, “магістральні сюжети”, “мандрівні сюжети”, “сюжети-етернітати” тощо), є продуктивним матеріалом для вироблення й перевірки методологічних положень і конкретних прийомів аналізу художнього тексту, здавна привертали увагу дослідників. З часу видання “Панчатантри” Т.Бенфеєм вони виступали джерелом для різноманітних культурологічних (О.Афанасьєв, Г.-В.-Ф.Гегель, Ф.-В.-Й. Шеллінг), компаративно-літературознавчих (М.Драгоманов, І.Франко, О.Веселовський, О.Білецький), психологічних (В.Іванов, К.Леві-Строс, К.-Г.Юнг) студій, розглядалися в контексті історії світової й національних літератур, використовувалися як аргументи в полеміках. В українській науці “вічним сюжетам” присвячені праці А.Волкова, В.Гнатюка, М.Драгоманова, Ф.Колесси, А.Нямцу, В.Перетца, М.Сумцова, І.Франка, В.Щурата, які багатоаспектно розглядали їх у контексті фольклористичних, культурологічних, історико-літературних зацікавлень, звертаючи увагу на національні особливості “вічних” сюжетів та готовність культури-рецепієнта до їх сприйняття відповідно до своїх потреб.
Пошук таких особливостей художнього тексту, які б визначали його комунікативну спрямованість й історичні трансформації однієї й тієї ж фабульної або наративної структури художнього тексту, є предметом особливої галузі філологічної науки на перехресті літературознавчої компаративістики, історико-функціональної теорії літератури, наратології та соціальної психології.
Чимало донжуанівських студій, представлених у сучасному літературознавстві, цілком не розкривають особливостей індивідуально-авторського підходу до створення художнього тексту на основі “вічного” сюжету і здебільшого присвячені динаміці власне образу “севільського перелюбника”. Утім саме через “вічні” сюжети, як слушно зауважує А.Волков, “…чи не найвиразніше унаочнюється розуміння <…> глобальних питань”
Традиційні сюжети та образи / за ред.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВІЧНИЙ” СЮЖЕТ ПРО ДОН ЖУАНА В ІНДИВІДУАЛЬНО-АВТОРСЬКИХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯХ ДЖ.БАЙРОНА, О.ПУШКІНА, ЛЕСІ УКРАЇНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок