Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми енергетичних втрат в плавлених текстурованих ВТНП в змінному магнітному полі

Механізми енергетичних втрат в плавлених текстурованих ВТНП в змінному магнітному полі

Назва:
Механізми енергетичних втрат в плавлених текстурованих ВТНП в змінному магнітному полі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г. В. КУРДЮМОВА
Візніченко Роман Володимирович
УДК 537.312.62:538.23
Механізми енергетичних втрат в плавлених текстурованих ВТНП в змінному магнітному полі
Спеціальність 01.04.22 – надпровідність
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Кордюк Олександр Анатолійович
Інститут металофізики НАНУ,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Прохоров Валерій Георгійович, Інститут металофізики НАНУ, провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор Горбик Петро Петрович, Інститут хімії поверхні НАНУ, провідний науковий співробітник
Провідна установа
Інститут фізики НАН України, м. Київ, відділ фізики магнітних явищ
Захист відбудеться “ 13 “ березня 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .168.02 при Інституті металофізики НАН України (м. Київ, бул. Вернадського 36, конференц-зал Інституту металофізики НАН України).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики НАН України за адресою: 03680, Київ-142, бул. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “ 5 “ лютого 2002р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Ради Д .168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т. Л.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відкриття високотемпературної надпровідності відбулось 15 років тому та призвело до буму в фізичній науці. Перші дослідження показали, що нові надпровідники мають дуже складні фізичні властивості, які неможливо пояснити в рамках старих теорій для низькотемпературних надпровідників, що викликало додатковий інтерес у дослідників в усьому світі.
Питання, яке завжди цікавило дослідників надпровідників – це вивчення механізмів енергетичних втрат в магнітному полі. Інформація про механізми втрат у вихоровій системі дозволяє робити висновки про її фазові стани та про переходи між ними, визначати залежності критичної густини струму від температури та магнітного поля та розробляти на цій основі моделі пінінгу вихорів, виявляти різні режими динаміки магнітного потоку і навіть отримувати інформацію про вихорову матерію на мікроскопічному рівні. Розуміння причин енергетичних втрат у високотемпературних надпровідниках (ВТНП) має також вирішальне значення для їх практичного використання, бо дозволяє добитися їх мінімізації та/або оптимізації. Тому вивчення механізмів енергетичних втрат у ВТНП у магнітному полі є актуальним науковим завданням.
Незважаючи на те, що дослідженню втрат енергії в змінному магнітному полі присвячено багато робіт, залишилось чимало невирішених проблем. Наприклад, практично не вивчено особливості втрат енергії в масивних ВТНП у неоднорідному змінному магнітному полі та з врахуванням реальних розмірів зразків та джерел поля; відсутнє задовільне розуміння впливу поверхневого бар'єру на енергетичні втрати, пов'язані з рухом криволінійних вихорових структур у цих надпровідниках; недостатня розробленість левітаційних методів дослідження магнітних властивостей ВТНП, що знижує ефективність їх використання.
Окрім наукової актуальності, вивчення механізмів енергетичних втрат в магнітному полі дуже важливе для практичних цілей. Розвиток ВТНП матеріалознавства призвів до створення надпровідників з густиною критичного струму до 10  А/см , які здатні створювати значну левітаційну силу в системі магніт – надпровідник. Подібні левітаційні системи вже сьогодні знайшли своє використання в інерційних накопичувачах енергії на ВТНП підвісах, електромоторах з надпровідним ротором, потужних індуктивних системах для високошвидкісного транспорту, тощо. Серед найбільш перспективних напрямків використання левітаційних систем, особливо актуальних для економіки України, слід відмітити інерційні накопичувачі електроенергії на безконтактних ВТНП підшипниках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізми енергетичних втрат в плавлених текстурованих ВТНП в змінному магнітному полі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок