Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Довготермінове дисконтування в системі економічного оцінювання виробничо - господарської діяльності підприємства

Довготермінове дисконтування в системі економічного оцінювання виробничо - господарської діяльності підприємства

Назва:
Довготермінове дисконтування в системі економічного оцінювання виробничо - господарської діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Франів Ігор Андрійович
УДК 336.777.7
Довготермінове дисконтування в системі економічного оцінювання виробничо - господарської діяльності підприємства
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” (м. Львів) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Стадницький Юрій Іванович, професор кафедри економіки підприємств та інвестицій Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Денисенко Микола Павлович, в.о. завідувача кафедри економіки, обліку і аудиту Київського національного університету технологій та дизайну
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Іщук Світлана Олексіївна, докторант Інституту регіональних досліджень НАН України (м. Львів)
Провідна установа – Сумський державний університет, кафедра економіки, Міністерство освіти і науки України, м. Суми
Захист відбудеться “23” березня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів – 13, вул. С. Бандери, 12, в ауд. 209-а IV навчального корпусу)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “21” лютого 2006 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Алєксєєв І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисконтування широко використовується при обґрунтуванні рішень у сфері виробничо-господарської діяльності підприємства, зокрема, щодо обґрунтування економічної ефективності інвестиційних проектів, економічного оцінювання джерел природних ресурсів тощо. Однак, застосування дисконтування на період часу, який перевищує 7-8 років, приводить до абсурдних результатів, що викликає сумніви у коректності процедури дисконтування взагалі. В зв’язку з цим доцільним є проведення дослідження на предмет того, чи дисконтування має використовуватися в усіх відповідних випадках незалежно від часового періоду, не використовуватися в усіх випадках, чи використовуватися лише у випадках, коли період часу не перевищує 7-8 років.
Вагомий внесок у дослідження застосування процедури довготермінового дисконтування для економічної ефективності інвестиційних проектів, економічного оцінювання джерел природних ресурсів та в фінансовій сфері зробили такі відомі вітчизняні та зарубіжні вчені: О.Ф. Балацький, М. Блауг, С.Н. Бобильов, С.Н. Богачов, Е.М. Вакульчик, В. Галасюк, А.А. Гусєв, М.П. Денисенко, Е. Дж. Долан, А.Г. Загородній, С.О. Іщук, А.А. Котко, Д. Лаібсон, Р. Лінд, Л.Г. Мельник, Т.М. Одинцова, Н.В. Пахомова, А. Пігу, Й.М. Петрович, Ю.І. Стадницький, Е.Дж. Стігліц, А. Сандмо, Дж. Фрідман та інші. Незважаючи на велику кількість наукових праць і значні досягнення в теорії та практиці застосування процедури довготермінового дисконтування, є питання, які залишаються постійним об’єктом дискусій. Вони стосуються, насамперед, аналізу коректності застосування процедури довготермінового дисконтування; вибору величини ставки дисконтування; періоду приведення майбутніх доходів та витрат до сьогоднішнього моменту та сьогоднішніх доходів чи витрат - до майбутнього тощо.
Пошук можливостей розв’язання вказаних завдань зумовив вибір теми дисертаційної роботи, яка націлена на удосконалення способів застосування процедури довготермінового дисконтування в різних сферах виробничо-господарської діяльності підприємств. Недостатність теоретичних і практичних рекомендацій щодо коректного застосування процедури довготермінового дисконтування зумовили напрямки проведеного дослідження і визначають його актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Довготермінове дисконтування в системі економічного оцінювання виробничо - господарської діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок