Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДИШКАНТ МИРОСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 681.03:338.22
МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інтелектуальної власності, комп’ютерного та інформаційного права Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Олексюк Олександр Степанович,
Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України,
проректор з навчальної роботи та інформатики,
завідувач кафедри інтелектуальної власності,
комп’ютерного та інформаційного права
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Костіна Ніна Іванівна,
Академія Державної податкової служби України,
професор кафедри податкової політики та оподаткування
кандидат фізико-математичних наук наук, доцент
Верченко Петро Іванович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри економіко-метематичних методів
Провідна установа: Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики, м.Харків
Захист відбудеться 17 квітня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 при Київському національному університеті за адресою: 03057, Київ – 57, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03057, Київ – 57, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий 14 березня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д.Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В період становлення ринкових відносин в Україні вибір стратегії розвитку підприємства значною мірою залежить від інноваційного потенціалу, наступальної інноваційної політики, переходу до ширшого використання інтелектуального капіталу, інформаційних ресурсів.
Інновація, будучи основою науково-технічного прогресу, завдяки практичному використанню людського інтелекту, продуктів розумової праці – ідей і винаходів, об’єктів нематеріальних активів приводить до створення кращих за властивостями нових видів продукції та нових технологій.
Трансформація суспільно-економічної системи в Україні, зміна форм власності зумовили проблему всебічної реструктуризації підприємств на основі активізації їх інвестиційної та інноваційної діяльності. В цих умовах важливе значення має управління діяльністю підприємства, що підпорядковане ринковим механізмам регулювання господарських процесів, на основі використання новітніх технологій. Рівень розвитку підприємства і його потенційні перспективи, значною мірою, залежать від нематеріальних активів та управління ними. При цьому знайти оптимальне співвідношення управлінських рішень та доцільності впровадження об’єктів нематеріальних активів й ефективності їхнього використання дає змогу економіко-математичне моделювання.
Ситуація, що склалася на підприємствах при впровадженні нематеріальних активів, а також радикальні зміни в економіці в цілому, визначають необхідність і доцільність розробки нових концептуальних підходів до управління ними. Процес адаптації управління зумовлений також проблемами розвитку правового поля, методами оцінки вартості нематеріальних активів як на стадії формування, так і на стадії використання.
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю пошуку методів підвищення ефективності використання нематеріальних активів на базі моделювання процесів управління інноваціями. Водночас досліджувана проблема потребує врахування впливу зовнішніх і внутрішніх чинників та взаємоузгодження вхідної та вихідної інформації в єдиній системі управління. Реалізувати дану проблему системного взаємозв’язку всіх необхідних даних можна на основі економіко-математичних методів та моделей пізнання інноваційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок