Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адекватність кримінального покарання як філософсько-правова проблема

Адекватність кримінального покарання як філософсько-правова проблема

Назва:
Адекватність кримінального покарання як філософсько-правова проблема
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія внутрішніх справ України
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МАХІНЧУК ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
 
УДК 340.141
Адекватність кримінального покарання
як філософсько-правова проблема
Спеціальність 12.00.12 – філософія права
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національної академії внутрішніх справ України, МВС України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент Гвоздік Олег Іванович,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри філософії;
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, Козюбра Микола Іванович, Конституційний Суд України, суддя
доктор філософських наук, професор Свінціцький Володимир Миколайович, Київський національний економічний університет, завідувач кафедри філософії
 
Провідна установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Захист відбудеться 17 травня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.007.01 при Національній академії внутрішніх справ України (03035, Київ, пл. Солом’янська,1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, Київ, пл. Солом’янська,1).
Автореферат розісланий 10 квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Казміренко Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена потребою теоретичного осмислення поняття “адекватність кримінального покарання”, вироблення відповідних критеріїв його визначення і аналізу можливих шляхів їх практичного застосування.
У чинному кримінальному законодавстві не вживається такого терміну як “адекватність” стосовно покарання, йдеться про справедливість покарання. Так ст. 372 Кримінально-процесуального кодексу України говорить про “явну несправедливість“ покарання, як про одну з підстав до його оскарження в порядку апеляції. При цьому про несправедливо призначене покарання, відповідно до чинного законодавства, можна говорити лише в тому випадку, коли призначене судом покарання хоча й не виходить за межі, встановлені відповідною статтею кримінального кодексу, але за своїм розміром є явно несправедливим як внаслідок м’якості, так і суворості покарання.
Однак дисертант вважає такий підхід до розуміння адекватності покарання дещо звуженим, який не в повному обсязі розкриває вищезазначену проблему. На думку дисертанта, проблема лежить саме у площині розуміння структури поняття ”адекватність покарання”.
У дослідженні пропонується вживати саме термін “адекватність” стосовно покарання (у розумінні відповідності кримінального покарання певним вимогам), оскільки поняття “справедливість” стосується все ж таки більше морально-етичних категорій і пов’язане насамперед із суб’єктивним сприйняттям; метою ж роботи, передусім, є спроба вироблення певних об’єктивних критеріїв оцінки “правильності” (адекватності) покарання.
У науковій літературі існують й інші, відмінні від законодавчого, підходи до розуміння поняття “справедливе” (адекватне) покарання. Наприклад, С.Г.Келіна і В.М.Кудрявцев вважають, що категорія справедливості стосовно кримінального права (покарання) проявляється на трьох рівнях: справедливість призначення покарання, справедливість визначення кримінально-правової санкції, справедливість формування кола злочинних діянь.
А.А.Жижиленко та Н.Д.Сергієвський зазначали про певні вимоги, яким повинен відповідати вид покарання для того щоб, бути справедливим.
В.А.Козлов наголошував на необхідності вироблення методики розрахунку кримінально-правових санкцій як невід’ємної і обов’язкової умови (ознаки) справедливості кримінального покарання.
Р.Н.Ласточкіна, В.В.Похмелкін, Л.Л.Кругліков вважають неприйнятним застосування такого критерію як “справедливість” до кримінального покарання, говорячи про його узагальнюючу, інтегративну та завершальну роль у вирішенні питання “правильності” покарання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Адекватність кримінального покарання як філософсько-правова проблема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок