Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ТОЛЕРАНТНІ ДО ФОСФІНОТРИЦИНУ ЦУКРОВІ БУРЯКИ ЯК НОВА ФОРМА ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ

ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ТОЛЕРАНТНІ ДО ФОСФІНОТРИЦИНУ ЦУКРОВІ БУРЯКИ ЯК НОВА ФОРМА ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ

Назва:
ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ТОЛЕРАНТНІ ДО ФОСФІНОТРИЦИНУ ЦУКРОВІ БУРЯКИ ЯК НОВА ФОРМА ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
УДК 633.63:631.52
СЛИВЧЕНКО ОЛЕГ АНДРІЙОВИЧ
ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ТОЛЕРАНТНІ ДО ФОСФІНОТРИЦИНУ ЦУКРОВІ БУРЯКИ ЯК НОВА ФОРМА ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ
06.01.05. - селекція та насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі селекції Інституту цукрових буряків УААН та його Філіалi. Деякi експерименти зроблено у Plant Research International (м. Вагенiнген, Нiдерланди).
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
академік УААН,
Роїк Микола Володимирович,
Інститут цукрових буряків УААН,
директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НАН України і УААН, Созінов Олексій Олексійович, завідувач відділу агробіотехнології (Інститут агроекології та біотехнології УААН)
кандидат сільськогосподарських наук, Чемерис Ліна Миколаївна, завідувач відділу селекції поліплоїдних буряків (Білоцерківська ДСС, ІЦБ, УААН).
Провідна установа: Інститут картоплярства УААН, смт. Немішаєве.
Захист відбудеться 30 травня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН, за адресою:
Київ, вул. Клінічна, 25, Інститут цукрових буряків УААН.
Автореферат розіслано: “20” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кірсанова Ю.В.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Традиційними методами досягнуто значних успіхів у селекції цукрових буряків. Проте, сучасне виробництво потребує гібриди з невластивими для рослин ознаками, які можливо індукувати лише штучно. Використання генетично модифікованих рослин у якості нового виду вихідного матеріалу для селекційних програм є надзвичайно перспективним напрямом досліджень. Забур'яненість посівів - один із основних факторів трудомісткості, втрат продуктивності та значного пестицидного пресингу на довкілля. А тому, проведення комплексного дослідження вихідних матеріалів з генетично модифікованою стійкістю до гербіциду суцільної дії фосфінотрицин є досить актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в 1998-2000 рр. в Інституті цукрових буряків (ІЦБ) УААН та у Філіалі інституту цукрових буряків (ФІЦБ), згідно завдання 01 “Розробити генетичні, біотехнологічні та фізіолого-біохімічні технології створення нових вихідних матеріалів цукрових буряків для селекції на гетерозис, стійких до комплексу несприятливих факторів”, складового Науково-технічної програми УААН “Цукрові буряки” на 1996-2000рр (реєстраційний номер 03.04-МВ/1196).
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження полягала у встановленні особливостей використання генетично модифікованих фосфінотрицин-толерантних рослин цукрових буряків як вихідного матеріалу для селекційних програм.
Для досягнення мети потрібно вирішити такі задачі:
- провести комплексну оцінку фосфінотрицин-толерантних матеріалів;
- встановити закономірності передачі і успадкування стійкості цукрових буряків до фосфінотрицину;
- ідентифікувати трансген методом ДНК-аналізу;
- адаптувати існуючі селекційні методики для роботи із трансгенними матеріалами;
- вивчити екологічні аспекти використання фосфінотрицин-толерантних цукрових буряків. Об'єкт дослідження. Генетично модифіковані рослини цукрових буряків.
Предмет дослідження. Толерантні до фосфінотрицину трансгенні матеріали цукрових буряків.
Методи дослідження. Для визначення основних напрямків досліджень і встановлення деяких екологічних аспектів використання фосфінотрицин-толерантних цукрових буряків провели ретельне вивчення і аналіз сучасної наукової літератури. Методом реципрокних та аналізуючи схрещувань досліджували закономірності передачі і успадкування стійкості трансгенних цукрових буряків до фосфінотрицину. Методом ДНК-аналізу ідентифікували трансген. Оцінку фенотипу та господарських характеристик матеріалів провели шляхом спостережень і безпосередніх вимірювань із послідуючим аналізом одержаних показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ТОЛЕРАНТНІ ДО ФОСФІНОТРИЦИНУ ЦУКРОВІ БУРЯКИ ЯК НОВА ФОРМА ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок