Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ СУМІШЕЙ ПОЛІМЕРІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МОДНИХ ЕФЕКТІВ НА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛАХ

ЗАСТОСУВАННЯ СУМІШЕЙ ПОЛІМЕРІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МОДНИХ ЕФЕКТІВ НА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ СУМІШЕЙ ПОЛІМЕРІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МОДНИХ ЕФЕКТІВ НА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛІШ ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК .853.1
ЗАСТОСУВАННЯ СУМІШЕЙ ПОЛІМЕРІВ
ДЛЯ СТВОРЕННЯ МОДНИХ ЕФЕКТІВ
НА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛАХ
05.19.03 – Технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Міщенко Ганна Володимирівна,
Херсонський державний
технічний університет, професор
кафедри хімічної технології і дизайну
волокнистих матеріалів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Сльозко Григорій Федорович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри технічної хімії і харчових технологій;
кандидат технічних наук Кулаков Олександр Іванович, Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький), старший викладач кафедри хімічної технології.
Провідна установа:
Львівська комерційна академія, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, Центральна спілка споживчих товариств України, м. Львів.
Захист відбудеться 26.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного технічного університету (Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, ).
Автореферат розісланий 23.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В теперішній час вітчизняна текстильна продукція не може скласти конкуренцію текстильним матеріалам закордонного виробництва з ряду чинників, серед яких одним з основних є художнє оформлення тканин.
Рівень художньо-колористичного оформлення тканин значно знизився не тільки в зв'язку з економічними проблемами, але й внаслідок практичного виключення з технологічного процесу опорядження таких способів друкування, як витравлення та резервування. Зазначені способи несуть величезне екологічне навантаження на навколишнє середовище та водяний басейн в зв'язку з використанням сірковмісних сполук, таких як ронгаліт і гідросульфіт, вимагають високих матеріальних і енергетичних витрат.
У цьому контексті виключний інтерес представляє пігментна технологія, що не має недоліків перерахованих вище способів художнього оформлення тканин, і за якою створюють на текстильних матеріалах модні ефекти під золото, срібло, перламутрові, блискучі та інтерферуючі ефекти, а також імітування способів витравлення та резервування.
До перерахованих вище ефектів відносяться також оптичні (матовий), які одержують на тканинах за пігментною технологією шляхом формування в місцях нанесення візерунка полімерної плівки із суміші полімерів.
Полімери для подібних композицій обирають емпіричним шляхом. При аналізі відомих складів, що формують на текстильних матеріалах матові ефекти, було встановлено, що основа композиції - суміші несумісних полімерів.
Несумісність полімерів обумовлює формування молочно - білих плівок, мікрогетерогенна структура яких є причиною розсіювання світла й основою для створення ефекту. Однак, несумісність полімерів одночасно є й причиною низької стійкості, внаслідок чого даний спосіб друкування тканин широкого застосування не одержав. Рішення зазначеної проблеми можливо лише при наявності науково обґрунтованих критеріїв підбору полімерних інгредієнтів для подібних друкувальних складів і способів їх фіксації на текстильних матеріалах. Такі критерії на даний час відсутні.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами.
Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідної роботи БД 4/99 "Розробка теоретичних основ і технологій кольорування текстильних матеріалів різного сировинного складу і ступеня підготовки пігментами", затвердженої на основі рішення експертної ради Міністерства освіти України (протокол № від 4.11.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ СУМІШЕЙ ПОЛІМЕРІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МОДНИХ ЕФЕКТІВ НА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок