Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЯ НАПЛАВЛЕННЯ КОМПОЗИЦІЙНИМ СПЛАВОМ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ

МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЯ НАПЛАВЛЕННЯ КОМПОЗИЦІЙНИМ СПЛАВОМ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ

Назва:
МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЯ НАПЛАВЛЕННЯ КОМПОЗИЦІЙНИМ СПЛАВОМ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є. О.Патона
БІЛИЙ
Олександр Іванович
УДК 621.791.92
МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЯ НАПЛАВЛЕННЯ КОМПОЗИЦІЙНИМ
СПЛАВОМ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ
Спеціальність 05.03.06“
Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті електрозварювання Є.О.Патона НАН України
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Жудра Олександр Петрович,
Інститут електрозварювання Є.О.Патона НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чигарьов Валерій Васильович,
Приазовський державний технічний університет (ПДТУ)
Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь,
зварювальний факультет,
зав. кафедрою “Металургія, технологія зварювального
виробництва
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Рябцев Ігор Олександрович,
Інститут електрозварювання Є.О.Патона НАН України
завідувач відділом
Провідна установа: НТУ України “Київський політехнічний інститут”,
Міністерства освіти і науки України м. Київ
Захист відбудеться “14_”_червня___ 2006 р. о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України за адресою:03680, Київ-150, МСП, вул. Боженко,11
З дисертацією можна ознайомитись у науково – технічній бібліотеці Інституту
електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України
Автореферат розісланий “_4”__травня_ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Л.С. Киреєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Буріння свердловин роторним способом, особливо в міцних абразивних породах, супроводжується інтенсивним зношуванням зовнішньої поверхні замків бурильних труб, що приводить до необхідності відбраківки бурильних труб з привареними замками. Досвід роботи підприємств, що виконують бурові роботи, свідчать про необхідність зміцнення зовнішньої поверхні замків з метою забезпечення рівноресурсності бурильної колони.
Одним з найбільш перспективним методів зміцнення зовнішньої поверхні замків є наплавлення на неї зносостійких сплавів, що позитивно впливає на роботу бурильної колони в відкритому стволу свердловини. Але поведінка наплавленого замка в обсаженому стволу свердловини, який складається з металу обсадної труби, вивчена недостатньо. В наш час існують численні технології та матеріали для нанесення на деталі сплавів, стійких в умовах абразивного зношування. Тому вибір способу наплавлення і складу зносостійкого сплаву являється серйозною задачею, що потребує свого вирішення.
Нечисленні роботи по зниженню зношування зовнішньої поверхні замків, що базуються на застосуванні різних методів їх термічної, хіміко-термічної і термомеханічної обробки, а також роботи по наплавленню замків, в основному відновлюваного, мають епізодичний характер і тому не доведені до промислового впровадження. В той же час закордонні фірми вже більш півстоліття успішно виробляють замки для бурильних труб з зовнішньою поверхнею, наплавленою композиційними сплавами на основі плавлених карбідів вольфраму.
Існуючі способи одержання композиційних сплавів основані перш за все на використанні ефекту армування зварювальної ванни частинками карбідів вольфраму WC +W2C, що мають велику питому вагу. Застосування процесу традиційного газополуменевого наплавлення для зміцнення замків такими сплавами малоефективно і малопродуктивно. В зв’язку з цим значний інтерес представляє розробка нового способу наплавлення композиційних сплавів з використанням більш прогресивних джерел нагріву.
Реалізація нового способу наплавлення потребує перш за все створення нового присаджувального матеріалу, який забезпечує одержання композиційного сплаву з потрібними службовими характеристиками. В загальному випадку, оптимізація сплаву досягається необхідною концентрацією армуючої фази, що в найбільшій мірі визначає зносостійкість наплавленого металу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЯ НАПЛАВЛЕННЯ КОМПОЗИЦІЙНИМ СПЛАВОМ ЕЛЕМЕНТІВ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок