Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ В СИСТЕМІ «ІНДИВІД - СУСПІЛЬСТВО» (філософсько - культурологічний аналіз)

ПРОБЛЕМА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ В СИСТЕМІ «ІНДИВІД - СУСПІЛЬСТВО» (філософсько - культурологічний аналіз)

Назва:
ПРОБЛЕМА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ В СИСТЕМІ «ІНДИВІД - СУСПІЛЬСТВО» (філософсько - культурологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,87 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МУЛЯР ВОЛОДИМИР ІЛЛІЧ
УДК 159.923.5
ПРОБЛЕМА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
В СИСТЕМІ «ІНДИВІД - СУСПІЛЬСТВО»
(філософсько - культурологічний аналіз)
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському інженерно - технологічному інституті.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
АНДРУЩЕНКО Віктор Петрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії гуманітарних наук.
Офіційні опоненти:  доктор філософських наук, професор БОЙЧЕНКО Іван Васильович, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор філософських наук, професор МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович, Інститут філософії НАН України, головний науковий співробітник;
доктор філософських наук, професор ПРОКОФ’ЄВ Федір Іванович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, завідувач кафедри філософії.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова.
Захист відбудеться «15» січня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 03.01.17 у Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти України за адресою: 320625, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розісланий «14» грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Філатов А.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.


Життєдіяльність особистості завжди була предметом особливої уваги з боку суспільства. Це зумовлено, насамперед, надзвичайним місцем, яке в усі часи займала особистість в системі «індивід - суспільство», а також тією роллю, яку вона відігравала в ефективному функціонуванні цієї системи. Історія показує, що будь – яка конкретно – історична модель соціуму буде зберігати власне єство до того часу, до якого вона повною мірою проявлятиме механізми свого розгортання. А це неодмінно пов’язано з тим, як вказана суспільна система впливатиме на процес розвитку індивіда в цілому і становлення його особистості , а також “задіюватиме” весь потенціал особистості кожного індивіда – його здібності, знання, уміння, навики, потреби, інтереси, цілі, ідеали, вольовий потенціал тощо. Одне слово – сутнісні сили особистості. Ось чому в усі часи будь-які філософські доктрини, як би вони, на перший погляд, не абстрагувались від життєвої основи, в кінцевому підсумку розгортались до людини, особистості, індивідуальності. Завдяки цьому становлення особистості як вузловий елемент її формування виступає фундаментальною соціальною проблемою.
Становлення особистості - це одночасно і важлива проблема самого індивіда. Адже кожен з нас прагне самореалізації з тим, щоб виконати себе. А відтак знайти, притаманне лише своїй власній природі, місце в суспільній ієрархії. Усвідомлено це повною мірою чи ні, але будь-який індивід в процесі своєї життєдіяльності звертає особливу увагу на те, що він є в даний момент і що він має зробити, аби досягти життєвого оптимуму. Рано чи пізно індивід приходить до розуміння, що формування власних людських якостей - це не тільки значуща для нього мета, але й відповідальний спосіб життя. Від того, які соціальні сили суспільство і сам індивід сформують в структурі особистості індивіда, значною мірою залежить його самореалізація, самоствердження і соціальний статус.
Становлення особистості як проблема суспільства в цілому і самого індивіда, зокрема, актуальна завжди. Однак її гострота в стабільні та перехідні періоди життя суспільства різна. Стабільні відрізки в розвитку суспільства характеризується, насамперед, тим, що в ці часи відносини «індивід - суспільство» оптимізовані в контексті природи даного соціуму. Відлагоджено «працюють» не тільки механізми буття суспільства в цілому, але й механізми життєдіяльності індивіда, формування його особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ В СИСТЕМІ «ІНДИВІД - СУСПІЛЬСТВО» (філософсько - культурологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок