Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ ІКОНОСТАС ХVІІІ – ХІХ ст. У СТРУКТУРІ ПРАВОСЛАВНОГО ХРАМУ. АРХІТЕКТУРНО-МИСТЕЦЬКА СУТНІСТЬ І ПРИНЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ ІКОНОСТАС ХVІІІ – ХІХ ст. У СТРУКТУРІ ПРАВОСЛАВНОГО ХРАМУ. АРХІТЕКТУРНО-МИСТЕЦЬКА СУТНІСТЬ І ПРИНЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ ІКОНОСТАС ХVІІІ – ХІХ ст. У СТРУКТУРІ ПРАВОСЛАВНОГО ХРАМУ. АРХІТЕКТУРНО-МИСТЕЦЬКА СУТНІСТЬ І ПРИНЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
УДК 726.591:72.012(477)"17/18"
ОЛЯНІНА Світлана Валеріївна
УКРАЇНСЬКИЙ ІКОНОСТАС ХVІІІ – ХІХ ст.
У СТРУКТУРІ ПРАВОСЛАВНОГО ХРАМУ.
АРХІТЕКТУРНО-МИСТЕЦЬКА СУТНІСТЬ
І ПРИНЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ
18.00.01 – теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана: | в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: | кандидат архітектури, професор
ПРИБЄГА Леонід Володимирович, завідуючий кафедрою теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Офіційні опоненти: | доктор архітектури, професор Національного технічного
університету будівництва і архітектури,
СОЧЕНКО Віктор Іванович;
кандидат архітектури, головний спеціаліст Головного управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації
ВЕЧЕРСЬКИЙ Віктор Васильович.
Провідна установа: | Інститут архітектури національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти та науки України, кафедра реставрації та реконструкції архітектурних комплексів, м. Львів.
Захист відбудеться “ 10” березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.103.01 в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий “ 3 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, професор Л.В.Прибєга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь справедливо вважається необхідною передумовою розвитку нації та її культури. Увага до об'єктів національної культури, які знаходяться в умовах недостатньої вивченості, є основним завданням для науковців. З такої позиції сьогодні необхідно розглядати український іконостас XVIII – ст. у структурі православного храму.
Іконостас належить до визначних і найбільш відомих явищ ортодоксальної церкви і є найважливішою символічною категорією православної релігійної свідомості. Поширившись у східнослов'янському світі, іконостас досягнув найвищого розквіту в країнах, що наслідували Київську Русь, і став символом їх національної культури. Розвиваючись з одного коріння — візантійської передвівтарної огорожі, іконостас складними і багато в чому досі невідомими шляхами склався в багатоярусну стінку з ікон. При зовнішній подібності українські, російські, балканські та грузинські іконостаси мають принципові відмінності. Об'єднані єдиним символом Небесної Церкви, іконостаси є носіями певних семантичних розбіжностей, які визначаються як національні особливості. Доцільно підкреслити, що український іконостас є одним із найяскравіших прикладів не тільки національної, а й світової культури і є окремою гілкою розвитку. Однак унікальність українського іконостасу довгий час не була відповідно оцінена. Політика радянської держави в ігноруванні культурної цінності пам'яток сакрального мистецтва, а також непопулярність самої тематики дослідження релігійної атрибутики створили на сьогодні значну лакуну у вітчизняній художній культурі.
Актуальність теми. Роль іконостасу в організації внутрішнього середовища православного храму дуже значна: він виявляє мистецьку своєрідність інтер'єру і є органічною і найбільш духовною частиною його опорядження. Складна історія формування українського іконостасу XVIII _ ст. тісно пов'язана з комплексним впливом канонічних, етнокультурних традицій, соціально-історичними обставинами та професійною формотворчістю. Наведені фактори зумовлювали не тільки його еволюцію, відбившись у структурі та іконографії, але зробили іконостас важливим історичним свідоцтвом культурного розвитку суспільства у контексті динаміки світових процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ ІКОНОСТАС ХVІІІ – ХІХ ст. У СТРУКТУРІ ПРАВОСЛАВНОГО ХРАМУ. АРХІТЕКТУРНО-МИСТЕЦЬКА СУТНІСТЬ І ПРИНЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок