Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАКАХ З ПЕРЕГОРОДКАМИ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАКАХ З ПЕРЕГОРОДКАМИ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАКАХ З ПЕРЕГОРОДКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,51 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
КУЛИК Анатолій Борисович
УДК 519.633.2
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КОЛИВАНЬ РІДИНИ
В БАКАХ З ПЕРЕГОРОДКАМИ
01.05.02—математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ — 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті математики НАН України
Науковий керівник:
член –кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
професор Макаров Володимир Леонідович,
Інститут математики НАН України,
завідувач відділу обчислювальної математики
Офіційні опоненти:
член –кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
професор Скопецький Василь Васильович,
Інститут кібернетики НАН України імені В.М. Глушкова,
завідувач відділу математичних систем моделювання
проблем екології та енергетики;
кандидат фізико-математичних наук,
Комаренко Олександр Никодимович,
старший науковий співробітник
Інститут математики НАН України.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра обчислювальної математики, м. Львів
Захист відбудеться “22” червня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, 03187, МСП, м. Київ, просп. Академіка Глушкова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, проспект академіка Глушкова, 40
Автореферат розіслано “16” травня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Синявський В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з середини XIX століття, проблема коливання рідини в твердих та пружних тілах почала привертати увагу багатьох вчених. Фундамент для розвитку даного напрямку механіки заклали всесвітньо відомі вчені Стокс Д.Г, Гельмгольц Г.Л., НейманК.Г, Жуковський М.Е. Так, саме Жуковським М.Е. була досліджена задача про рух твердого тіла з порожниною, повністю заповненою ідеальною нестислою рідиною. Але інженерна практика середини ХХ століття висунула ряд нових задач про рух абсолютно твердих або твердих деформованих тіл з порожнинами, частково заповненими рідиною. Значний вклад в розвиток дослідження таких задач зроблено Мікішевим Г.Е., Луковським І.О., Рабіновичем Б.І., Докучаєвим Л.В., Моисеєвим Г.А, AbramsonBauerJohnта іншими.
Коливання вільної поверхні рідини можуть бути дуже небезпечними при реалізації стійких режимів руху механічної системи або її міцності. Для зменшення впливу шкідливих коливальних явищ вільної поверхні рідини на практиці застосовують різного роду конструктивні пристрої. Широке розповсюдження отримали пристрої у вигляді жорстких та пружних ребер –перегородок. Вони обмежують амплітуду коливання рідини в резонансному режимі, і тим самим виключають появу деяких нелінійних ефектів, які несприятливо впливають на стійкість руху системи в цілому. Вагомий вклад в дослідження впливу ребер –перегородок на коливальні явища зробили Луковський І.О., Троценко В.А. та інші.
На сьогоднішній день задачам про рух твердого тіла з порожнинами, частково заповненими рідиною, присвячена велика кількість робіт. Зокрема, в ракетобудуванні (коливання рідини в паливних баках), в суднобудуванні (коливання рідини в танкерах), вагонобудуванні тощо.
Переважна більшість робіт в цій галузі спрямована на дослідження механічних та фізичних властивостей при коливанні вільної поверхні. Але в той же час математичні властивості розв'язків таких задач досліджені не повністю. Це пов'язано зі складністю системи, що описує об'єкт дослідження і методами її розв'язання.
На початку 90 –х років з'являються нові спектральні методи для розв'язання еволюційних рівнянь, які базуються на перетворенні Келі. За допомогою цих методів можна дослідити математичні властивості розв'язків системи, що описує коливання рідини в твердому тілі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАКАХ З ПЕРЕГОРОДКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок