Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ КРЕМНІЙПОХІДНИХ СОРБЕНТІВ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ НА НИХ ПРЕПАРАТАМИ У КОМПЛЕКСНІЙ ПРОФІЛАКТИЦІ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ВІДКРИТИХ ПЕРЕЛОМІВ (клініко-експериментальне дослідження)

ЗАСТОСУВАННЯ КРЕМНІЙПОХІДНИХ СОРБЕНТІВ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ НА НИХ ПРЕПАРАТАМИ У КОМПЛЕКСНІЙ ПРОФІЛАКТИЦІ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ВІДКРИТИХ ПЕРЕЛОМІВ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ КРЕМНІЙПОХІДНИХ СОРБЕНТІВ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ НА НИХ ПРЕПАРАТАМИ У КОМПЛЕКСНІЙ ПРОФІЛАКТИЦІ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ВІДКРИТИХ ПЕРЕЛОМІВ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М.І.ПИРОГОВА
Гаврецький Анатолій Іванович
УДК 616. 717/718-001-06-002.3:616-084/ 546.287
ЗАСТОСУВАННЯ КРЕМНІЙПОХІДНИХ СОРБЕНТІВ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ НА НИХ ПРЕПАРАТАМИ У КОМПЛЕКСНІЙ ПРОФІЛАКТИЦІ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ВІДКРИТИХ ПЕРЕЛОМІВ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі військової хірургії Української військово-медичної академії МО України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Коструб Олександр Олексійович,
Українська військово-медична академія МО України,
професор кафедри військової хірургії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Фіщенко Володимир Олександрович,
Вінницький національний медичний університет
ім. М.І.Пирогова МОЗ України,
завідувач кафедри травматології, ортопедії та ВПХ.
доктор медичних наук, професор
Бруско Антон Тимофійович,
Інститут травматології та ортопедії
АМН України,
завідувач відділом патоморфології та патофізіології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.
.
Захист відбудеться 15.06.2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова (21018, м.Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова (21018, м.Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий 10.04.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Покидько М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Основним ускладненням відкритих переломів, що призводить до інвалідності та довготривалої тимчасової непрацездатності залишаються гнійні процеси, що розвиваються в кістці та навколишніх тканинах (І.П. Вернигора та ін., 1999; Ю.В. Поляченкo, 2000). Не зважаючи на успіхи, досягнуті в розробці і засвоєнні найбільш досконалих методик оперативного лікування і фіксації уламків, обробки ран, за даними літератури (А.В. Каплан та ін., 1986; М.П. Грицай, 1992; І.П. Вернигора та ін., 1999; Ю.В. Поляченкo, 2000) гнійні ускладнення при відкритих переломах виникають в 9,2 – 22 % випадків, причому у 50 % усіх хворих спостерігаються важкі запальні ураження, які призводять до інвалідизації пацієнтів. Ефективне лікування має бути комплексним та включати в себе, як необхідне оперативне втручання, так і антимікробну й сорбційну терапію (А.А.Чуйко та ін., 1988 р.; В.А. Знаменский та ін., 1994). Проведення повноцінної антимікробної обробки рани в останній час є складним завданням, що пояснюється зростанням стійкості збудників гнійно-септичних інфекцій до антибіотиків і антисептиків (Г.В. Залогуева., 1995; В.К. Гостищев, 1999), тому потрібно виробити принципово нову схему антимікробної терапії рани, яка має базуватись на розумній комбінації препаратів з різним впливом на мікроорганізми, спрямованим на знешкодження збудників гнійно-септичних процесів, що є важливим для забрудненої рани, внаслідок відкритого перелому. Один з найважливіших принципів первинної хірургічної обробки рани, тобто максимальне видалення мертвих та приречених на некроз тканин, має обмежене використання, заради збереження цілосності та довжини кістки (М.П. Грицай, 1992; І.П. Вернигора та ін., 1999). Об'єднані в одній комбінації препарати мають потенціювати дію один одного, охоплюючи практично весь спектр збудників інфекцій.
Доведена висока активність гентаміцину в профілактиці і лікуванні гнійних процесів, комбіновані препарати на його основі випробувані та застосовуються у провідних зарубіжних клініках (K.W. Klemm, 1994; J.Cordero, 1996). В Україні розроблений препарат іммосгент на основі гідрофобного сорбенту – поліметилсилоксану, в якому вдалося пролонгувати антимікробний ефект гентаміцину (В.А. Знаменський та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ КРЕМНІЙПОХІДНИХ СОРБЕНТІВ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ НА НИХ ПРЕПАРАТАМИ У КОМПЛЕКСНІЙ ПРОФІЛАКТИЦІ ГНІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ВІДКРИТИХ ПЕРЕЛОМІВ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок