Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

Назва:
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗВ’ЯЗКУ ім. О.С. ПОПОВА
ЩУРОВСЬКА АЛЛА ЮРІЇВНА
УДК 338.24:656.8
 
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ
НА ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
08.07.04 – економіка транспорту та зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова
Міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Князєва Ніна Олексіївна,
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, завідуюча кафедрою управління проектами та системного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Загорулько Валентин Миронович,
Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри маркетингу та ресурсозбереження
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Кухарчик Валентина Георгіївна,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України, відділ ринку транспортних послуг
Провідна установа Національний університет кораблебудування
ім. адмірала Макарова, кафедра економіки й організації виробництва, Міністерство освіти і науки України,
м. Миколаїв
Захист відбудеться “ 29 ” квітня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.816.03 в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
Автореферат розісланий “ 22 ” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Отливанська Г.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна економічна ситуація в Україні характеризується розвитком ринкових відносин у різних сферах економіки, у тому числі і в поштовому зв'язку. Перехід до ринкової економіки в поштовому зв'язку проявився в скороченні бюджетних асигнувань, посиленні конкуренції з боку електрозв'язку й альтернативних служб при зниженні платоспроможного попиту на поштові послуги, що обумовило погіршення фінансового становища у сфері поштового зв'язку. За таких умов особливої актуальності набуває удосконалення тарифної політики на ринку послуг поштового зв’язку. Тарифоутворення відноситься до числа складних проблем, що характеризується багатофакторністю і невизначеністю залежностей між пропозицією та попитом товарів і послуг на ринку та складних залежностях між товарами (послугами) і ринками. У зв'язку з цим виникає необхідність як удосконалювання тарифної політики, так і методів тарифоутворення.
Вирішенню проблем по тарифоутворенню в ринкових умовах присвячено багато робіт як зарубіжних, так і українських учених-економістів: Вальраса Л., Володіної О.Є., Гарайкіної Г.І., Голубицької О.О., Горелик М.А., Губіної Н.М., Жигульської Г.М., Князєвої Н.О., Орлова В.М., Редькіна О.С., Резникової Н.П., Срапіонова О.С., Хаймана Д.Н. та інших.
В цих працях основна увага дослідників приділяється вивченню теорії тарифоутворення та методичним питанням формування тарифів, а також проблемам формування тарифної політики й стратегії підприємств. Важливо зазначити, що в сучасних умовах діяльність господарських суб’єктів зв’язку, як і інших підприємств виробничої сфери, базується на законах ринкової економіки. Однак економічній природі зв’язку властиві специфічні ознаки, що випливають із її галузевої особливості. Тому підходи до тарифоутворення в поштовому зв’язку вимагають особливого дослідження й застосування з урахуванням специфіки поштового зв’язку.
Ринкові відносини, регульовані попитом та пропозицією, вимагають адекватного, а головне – економічного підходу до формування тарифів на послуги поштового зв'язку. В сучасних умовах, що характеризуються зниженням попиту на деякі поштові послуги, необхідно вибрати такий метод тарифоутворення, що дозволив би, по-перше, забезпечити рентабельну діяльність операторів поштового зв’язку і, по-друге, одержати такий розмір прибутку, що забезпечить розв’язання задач по збереженню і розширенню поштового ринку, підвищення якості послуг і більш повного задоволення потреб споживачів, тобто використовувати методи тарифоутворення з урахуванням специфіки пошти як інфраструктури, елемента не тільки виробничої, але і соціальної сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок