Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м. Києва)

Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м. Києва)

Назва:
Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м. Києва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
Бондар Валерій Петрович
УДК 631.162:658.5
Аналіз бухгалтерського балансу
та прогнозування діяльності підприємства
(на матеріалах хлібокомбінатів м. Києва)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз і аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – доктор економічних наук, академік УААН,
професор, заслужений діяч науки і техніки України, Саблук Петро Трохимович,
директор Інституту аграрної економіки УААН.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук Сопко Василь Васильович, Київський національний економічний університет, професор кафедри бухгалтерського обліку в промисловості–
кандидат економічних наук Жук Валерій Миколайович, Інститут аграрної економіки УААН, завідувач відділом обліку і аудиту
Провідна установа – Житомирський інженерно-технологічний інститут, кафедра бухгалтерського обліку і аудиту Міністерства освіти України
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН, 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3 поверх.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03127,м. Київ-127, вул. Героїв оборони, 10.
Автореферат розіслано “ 11 ” травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перехід економіки України на ринкові відносини спричинив потребу у вирішенні нових задач, що стоять перед бухгалтерським обліком та економічним аналізом діяльності підприємств. В сучасних умовах облік та аналіз як функції управління повинні озброїти менеджерів такими знаннями, які дозволять їм підтримувати конкурентну позицію підприємства на необхідному рівні, управляти використанням можливостей підприємства. Саме на цьому базується потреба в дослідженні методологічних засад балансового узагальнення та вирішенні проблем удосконалення економічного аналізу в напрямку повнішого використання можливостей балансу, виявлення на основі аналізу тенденцій і закономірностей поведінки показників діяльності підприємства в майбутньому.
Проблемам балансового узагальнення та використання інформації балансу в економічному аналізі вчені приділяли значну увагу. Вагомий вклад в їх вирішення внесли Г.А. Бахчисарайцев, Ф.Ф. Бутинець, Дж. Дзаппа, М.С. Лунський, О.П. Рудановський, В.В. Сопко, Л.В. Чижевська, С.А. Щенков та інші вчені. Основну увагу в їх працях було приділено обґрунтуванню поняття балансу як форми звітності для використання її інформації зовнішніми користувачами. Потреби внутрішніх користувачів інформації балансу та можливості їх задоволення майже не досліджувалися.
Методологічні засади економічного аналізу та можливості прогнозування показників діяльності підприємства розкрито в наукових працях А.Д. Шеремета, М.І. Баканова, В.К. Савчука, Герасименка Г.П., Бернстайна Л.А., Карлберга Конрада, Томаса Ричарда, Е. Хелферта, інших вчених.
Проте, як показали дослідження, розробку методики аналізу бухгалтерського балансу та прогнозування поведінки його статей лише розпочато. Зарубіжний, як і вітчизняний, досвід аналізу балансу засвідчує, що основним його завданням лишається оцінка можливостей залучення капіталу зовнішніх інвесторів. Вчені розглядали баланс в різних аспектах: як власне прийом бухгалтерського обліку; як підсумок облікових процедур та форму фінансової звітності (інформаційну модель економіки підприємства); як властивість урівноваженої системи. По суті це був розвиток думок про бухгалтерський баланс як складову бухгалтерської процедури. І лише в XX столітті погляди на балансове узагальнення змінено. Увагу вчених було сконцентровано на тому, що відображувані в бухгалтерському обліку об'єкти мають економічний зміст та правовий режим свого функціонування, інші характеристики, які обов'язково повинні відображатися в балансі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м. Києва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок