Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОГО РЕГІОНУ)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОГО РЕГІОНУ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОГО РЕГІОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
АКІМОВА ЛАРИСА НАУМІВНА
УДК 159.9.072.2(477.7)
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК
ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
(НА МАТЕРІАЛІ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОГО РЕГІОНУ)
19.00.01 — загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
ЦУКАНОВ Борис Йосипович
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, завідувач секції експериментальної та диференціальної психології
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
ІВАНОВА Олена Феліксівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри загальної психології
кандидат психологічних наук,
МЕЛІХОВА Ірина Олексіївна
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, доцент кафедри теорії та методики практичної психології
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, кафедра педагогічної психологіії та англійської мови,
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 11.01.2002 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради № Д 41.051.07 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розісланий 10 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Буганова В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Останнім часом в Україні йдуть активні процеси усвідомлення національної історії, культури, науки. Звернення до вивчення спадщини попередніх поколінь і їхнього внеску в побудову вітчизняної науки не обминули й психологію. Вийшов ряд праць, які висвітлюють білі плями в історії української психологічної думки (Костюк Г.С., Лисенко В.П., Іванова О.Ф., Данилюк І.В., Мартинюк В.М.), визначають місце вітчизняної психології в загальносвітовому контексті (Роменець В.А., Маноха І.П.).
Значно зросла потреба вивчення історії психологічної думки в різних регіонах України. У кожному науково-культурному центрі України, осередками яких стали університети, історично склались і визначились різні соціокультурні умови та напрямки наукових досліджень. Одним з таких центрів розвитку освіти й психологічної науки став Одеський (Новоросійський) університет у Південноукраїнському регіоні. Для створення цілісної картини розвитку вітчизняної психології слід описати й увести в науковий обіг невідомі факти з історії психології в Південноукраїнському регіоні, зіставити їх з уже відомими.
Упродовж тривалого часу вітчизняна психологічна наука знаходилась під потужним ідеологічним пресингом. Сучасні умови її існування потребують значного переосмислення її розвитку, незалежного від ідеологічного і політичного впливу, вивчення вкладу вчених у розробку наукових проблем незалежно від їхнього світогляду, національних чи релігійних поглядів.
Прикладом надання переваги вченим, які дотримувалися матеріалістичного світогляду, може бути висунення такої особистості як І.М. Сеченов на ключову позицію в історії психології. Відомим дослідником в галузі експериментальної психології наприкінці XIX століття став М.М. Ланге, неокантіанець за своїми філософськими поглядами. Значення особистості М.М. Ланге та його наукової спадщини в історії психології й сьогодні залишається в тіні, що створюють фігури, з одного боку, І.М. Сеченова, з другого – Г.І. Челпанова.
Праці М.М. Ланге високо оцінені відомими психологами, як то: Е. Боринг, Л.С. Виготський, Б.Г. Ананьєв, Б.М. Теплов, А.О. Смірнов, С.Л. Рубінштейн, О.О. Будилова, Н.Ф. Добринін, М.Г. Ярошевський. М.М. Ланге були проведені експериментальні дослідження, які залишилися невідомими з причини їх літографічного видання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОГО РЕГІОНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок