Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПОХВАЛИ В КОМУНІКАТИВНО- ДІЯЛЬНІСНІЙ ПАРАДИГМІ СПІЛКУВАННЯ (на матеріалі англійської мови)

ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПОХВАЛИ В КОМУНІКАТИВНО- ДІЯЛЬНІСНІЙ ПАРАДИГМІ СПІЛКУВАННЯ (на матеріалі англійської мови)

Назва:
ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПОХВАЛИ В КОМУНІКАТИВНО- ДІЯЛЬНІСНІЙ ПАРАДИГМІ СПІЛКУВАННЯ (на матеріалі англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,05 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
КЛОЧКО Лариса Іванівна
УДК 811.111373+811.11138
ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПОХВАЛИ В КОМУНІКАТИВНО-
ДІЯЛЬНІСНІЙ ПАРАДИГМІ СПІЛКУВАННЯ
(на матеріалі англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 - германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі практики англійської мови Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, доцент
Тарасова Олена Владиславівна,
Східноукраїнська філія Міжнародного Соломонового університету, м. Харків, завідувач кафедри іноземних мов
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Фролова Ірина Євгенівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови, доцент
Провідна установа | Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 29.01.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.051.16 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна
Автореферат розісланий 27.12. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П.Мартинюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У більшості наукових галузей сьогодні спостерігається посилення інтересу до індивідуально-особистісних засад досліджуваних явищ. Це – один із проявів загальної тенденції до гуманізації наукового знання. В основі кардинальних змін, що відбуваються сьогодні в науці про мову, лежить ”діяльнісна” методологія, у рамках якої людська комунікація вивчається як ”системно організована діяльність” (Ю.Д.Марков), а акт мовної комунікації розглядається як конкретна мовленнєва дія, що становить собою ”цілісну сукупність дій – взаємодій” (Є.В.Сидоров). Такий підхід до природи мови, антропологічний за своєю суттю, передбачає всебічне вивчення функціонування комунікативних одиниць у мовленні. Саме системно-діяльнісний підхід до аналізу процесу комунікації, який наголошує на інтенціональності та цілеспрямованості мовленнєвої поведінки індивіда, визначив характер даного дослідження, спрямованого на всебічне вивчення функціонування висловлювань похвали (далі ВП) в англомовному дискурсі.
”Похвала – це те, що допомагає нам іти вперед” (G.Twentier). Про соціокультурну значимість похвали як однієї з основних людських потреб свідчить увага, що приділяється вказаному явищу представниками суспільствознавчих дисциплін, у тому числі лінгвістики. Така увага закономірна, бо похвала – одна з найбільш розповсюджених стратегій впливу на адресата, на стосунки, погляди та поведінку людей (Д.Карнегі, A.Wierzbicka), ”знаряддя взаємодії, більш гармонійної, погодженої, продуктивної й ефективної” (S.Marks).
Актуальність теми зумовлена тенденцією в сучасному мовознавстві до дослідження системності мовлення як невід'ємної складової людської життєдіяльності. З цієї точки зору, похвала – це комунікативне явище, нерозривно пов'язане з параметрами мови та мовлення, їх когнітивного та соціального середовища, феномен із специфічними властивостями, які не можна повністю пізнати без поглибленого вивчення та систематизації. Злободенність дослідження визначається також тим, що його предмет перебуває на перехрещенні інтересів декількох лінгвістичних дисциплін – соціо-, прагма- та психолінгвістики, етнографії мовлення, теорії мовленнєвої діяльності. Проте серед численних робот, що висвітлюють проблеми цих галузей у вітчизняному та зарубіжному мовознавстві, поки що відсутні такі, в яких своєрідність похвали як комунікативного феномена аналізувалася б як окрема тема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПОХВАЛИ В КОМУНІКАТИВНО- ДІЯЛЬНІСНІЙ ПАРАДИГМІ СПІЛКУВАННЯ (на матеріалі англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок