Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СИНТЕТИЧНОГО ЦЕОЛІТУ ТА РОЗРОБКА ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ НА ЙОГО ОСНОВІ

ТЕОРЕТИЧНЕ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СИНТЕТИЧНОГО ЦЕОЛІТУ ТА РОЗРОБКА ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ НА ЙОГО ОСНОВІ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СИНТЕТИЧНОГО ЦЕОЛІТУ ТА РОЗРОБКА ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ НА ЙОГО ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,37 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національний фармацевтичний університет
ЗАЙЦЕВ Олександр Іванович
УДК: 661.183.12.82:577.15/17:615.326.
ТЕОРЕТИЧНЕ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ
ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СИНТЕТИЧНОГО
ЦЕОЛІТУ ТА РОЗРОБКА ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ
НА ЙОГО ОСНОВІ
15.00.01 – технологія ліків та організація
фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фармацевтичних наук
Харків 2003.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі заводської технології ліків Національного фармацевтичного університету (м. Харків), Міністерство охорони здоров'я України.
Науковий консультант: доктор фармацевтичних наук, професор
ЧУЄШОВ ВЛАДИСЛАВ ІВАНОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри заводської технології ліків.
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
КАЗАРІНОВ МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Державне підприємство “Державний науковий центр
лікарських засобів”, завідуючий лабораторією таблеткових лікарських засобів
 
доктор фармацевтичних наук, професор
КОРИТНЮК РАЇСА СЕРГІЇВНА
Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика, завідувачка кафедри технології ліків
та клінічної фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
ГЛАДИШЕВ ВІТАЛІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ
Запорізький Державний медичний університет,
професор кафедри технології ліків.
Провідна установа: Львівський державний медичний університет,
кафедра аптечної технології ліків.
Захист відбудеться “ 14” листопада 2003 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01. при Національному фармацевтичному університеті за адресою 61002. м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “10” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор Л.М.Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в Україні спостерігається тенденція до зростання хвороб органів шлунково-кишкового тракту, етіологічно обумовлених стафілококом, стрептококом, неферментаційними грамнегативними бактеріями.
Пошук та дослідження нових антисептичних лікарських препаратів для їх лікування включає, насамперед, створення оригінальних засобів комплексної дії, які мають високі антимікробні властивості, не виявляють несприятливої дії на імунну, ендокринну, нервову, видільну, кровотворну системи та нормальну мікрофлору людини і проявлять низьку токсичність є актуальним.
Серед різних методів лікування різноманітних захворювань важливе місце займають сорбційні методи. Ці методи засновані на процесах адсорбції, які характеризуються поглинанням одного або кількох компонентів з газової та рідинної фази твердим тілом (адсорбентом). Вони широко застосовуються в хімічній, нафтохімічній, харчовій та фармацевтичній промисловості. Особливого значення адсорбенти набувають при використанні їх для захисту навколишнього середовища, одержання особливо чистих речовин, аналізу сумішей та інше.
У медицині та фармації за допомогою адсорбентів проводять очищення біологічних рідин організму (гемосорбцію), а також застосовують як лікарські засоби при диспепсії, метеоризмі, шлункових інтоксикаціях, отруєнні алкалоїдами, солями важких металів, барбітуратами, токсинами та іншими речовинами .
До таких адсорбентів відносяться: активоване вугілля, глини та неорганічні гелі – силікагелі. Крім вказаних адсорбентів високі адсорбційні властивості мають кристалічні алюмосилікати – цеоліти. Вони зустрічаються в природі (природні), а також можуть бути одержані синтетичним способом (синтетичні).
Крім адсорбційної здатності, цеоліти проявляють іонообмінні властивості, що дає можливість розміщувати на їх поверхні біологічно-активні речовини (БАР) з метою подальшого поступового звільнення і забезпечення пролонгованої дії.
Тому для сучасних антимікробних лікарських засобів важливе значення має не тільки антимікробна дія але і антитоксичний ефект. Для створення таких засобів можуть бути використані цеоліти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СИНТЕТИЧНОГО ЦЕОЛІТУ ТА РОЗРОБКА ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ НА ЙОГО ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок