Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВУГЛЕЦЮ НА МІЖАТОМНУ ВЗАЄМОДІЮ І ТЕРМІЧНЕ РОЗШИРЕННЯ ГЦК СПЛАВІВ НА ОСНОВІ Fe – Ni

ВПЛИВ ВУГЛЕЦЮ НА МІЖАТОМНУ ВЗАЄМОДІЮ І ТЕРМІЧНЕ РОЗШИРЕННЯ ГЦК СПЛАВІВ НА ОСНОВІ Fe – Ni

Назва:
ВПЛИВ ВУГЛЕЦЮ НА МІЖАТОМНУ ВЗАЄМОДІЮ І ТЕРМІЧНЕ РОЗШИРЕННЯ ГЦК СПЛАВІВ НА ОСНОВІ Fe – Ni
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
СВИСТУНОВ Євген Олександрович
УДК 536.413; 543.575; 544.178;
669.018.47; 669.11’24; 669.15’24
ВПЛИВ ВУГЛЕЦЮ НА МІЖАТОМНУ ВЗАЄМОДІЮ І
ТЕРМІЧНЕ РОЗШИРЕННЯ ГЦК СПЛАВІВ НА ОСНОВІ Fe – Ni
01.04.13 – фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Надутов Володимир Михайлович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, головний науковий співробітник Чуістов Костянтин Володимирович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
доктор технічних наук, професор кафедри загальної фізики і фізики твердого тіла Білоус Михайло В’ячеславович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Провідна організація:
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
Захист відбудеться “ 24 ” грудня 2003 р. о “ 14 ” год.
на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.168.01 при Інституті металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Автореферат розіслано 22.11.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Піщак В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. ГЦК сплави на основі Fe-Ni добре відомі, як інварні сплави, які характеризуються незвичайною і до кінця не з’ясованою поведінкою багатьох властивостей. Ці властивості суттєво залежать від хімічного складу. В першу чергу це стосується аномального термічного розширення інвару. Термічний коефіцієнт лінійного розширення (ТКЛР) сплаву базового складу Fe-36% ат. % Ni при 300 К менший приблизно на порядок ( = 1,210-6 K-1) у порівнянні з ТКЛР звичайного заліза ( = 11,810-6 K-1) і змінюється поблизу цього значення при зниженні температури.
Саме через низькі значення ТКЛР інварні сплави знайшли широке застосування. Одним з перших їх впроваджень були настінні та ручні годинники. В наш час ці сплави застосовують в НВЧ електроніці та лазерній оптиці, де вимагається стабільність розмірів порядку довжини хвилі, в метрології і сейсмології, де використовуються точні прилади, у виробництві супертанкерів, де є проблема зварювальних швів контейнерів при зміні температури. Корпуса телескопів теж виготовляється з інвару. Ефективним є застосування інвару в геодезії і хронометрії. З інварних сплавів виготовляють температурні регулятори.
Але слід зазначити, що властивості інвару дуже чутливі до зміни концентрації нікелю і ТКЛР інварного сплаву може змінюватись на порядок в залежності від його складу. Наприклад, зменшення концентрації нікелю до 30% і нижче призводить до мартенситного перетворення при охолодженні нижче кімнатної температури, що не дозволяє використовувати його як інвар і в цьому розумінні таке перетворення небажане. Сплав з вмістом нікелю більшим ніж 40% стабільний і зберігає ГЦК структуру при низьких температурах. Однак, така композиція не проявляє інварних властивостей.
Важливою проблемою інварних сплавів на основі Fe-Ni є механічні властивості, які відносно низькі. Це суттєво звужує їх застосування при сильних навантаженнях та тривалій експлуатації. Наприклад, вимагається висока міцність деталей з інварного сплаву для приладів в геодезії, в конструкціях різних металевих корпусів.
Підвищення механічних властивостей інварних сплавів за рахунок легування елементами заміщення, як правило, суттєво підвищує величину ТКЛР. Легування елементами проникнення, зокрема вуглецем, на практиці не проводять, хоча ці домішки можуть ефективно зміцнювати матеріал.
Таким чином, найважливіша задача в даній області - це знайти композиції, які забезпечили б міцність більшу, ніж базового сплаву Fe-36ат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ВУГЛЕЦЮ НА МІЖАТОМНУ ВЗАЄМОДІЮ І ТЕРМІЧНЕ РОЗШИРЕННЯ ГЦК СПЛАВІВ НА ОСНОВІ Fe – Ni

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок