Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА НОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ АЛЮМІНІЙСИЛІЦИДІВ ТА АЛЮМІНІЙГЕРМАНІДІВ Pr (Tb) І d - ЕЛЕМЕНТІВ Ni (Zr, Hf)

КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА НОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ АЛЮМІНІЙСИЛІЦИДІВ ТА АЛЮМІНІЙГЕРМАНІДІВ Pr (Tb) І d - ЕЛЕМЕНТІВ Ni (Zr, Hf)

Назва:
КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА НОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ АЛЮМІНІЙСИЛІЦИДІВ ТА АЛЮМІНІЙГЕРМАНІДІВ Pr (Tb) І d - ЕЛЕМЕНТІВ Ni (Zr, Hf)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
МУЦЬ НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 546:548.736
КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА НОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ
АЛЮМІНІЙСИЛІЦИДІВ ТА АЛЮМІНІЙГЕРМАНІДІВ
Pr (Tb) І d - ЕЛЕМЕНТІВ Ni (Zr, Hf)
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, доцент
Гладишевський Роман Євгенович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Поторій Марія Василівна,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Федина Михайло Федорович,
Національний лісотехнічний університет України, м. Львів
доцент кафедри хімії
Провідна установа:
Інститут проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “11” квітня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 5 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення хімічної взаємодії елементів, синтез нових сполук і встановлення їхньої кристалічної структури мають як теоретичне, так і прикладне значення для неорганічної хімії та матеріалознавства. Зокрема, важливим завданням є створення нових легких металічних матеріалів, здатних працювати при різноманітних умовах. Перспективними в цьому відношенні є сплави Алюмінію, окремі з яких за своїми характеристиками перевершують властивості чистого металу. Найважливіші з них – дюралюміній (94% Al, 4% Cu, по 0,5% Mg, Mn, Fe та Si) та силумін (85-90% Al, 10-14% Si, 0,1% Na), яким притаманні добрі механічні властивості та корозійна стійкість. Сплави Алюмінію займають одне з провідних місць по застосуванню після сталі та чавуну; їх використовують у ракетній техніці, в авіа-, авто-, судно- та приладобудуванні, у виробництві посуду та багатьох інших галузях. Для підвищення термостійкості такі сплави легують рідкісноземельними металами. Алюміній, крім того, застосовують як легуючу добавку до матеріалів для надання їм жароміцності.
Силіцій і германій, що є напівпровідниковими матеріалами, використовують у вигляді монокристалів дуже високої чистоти для виготовлення діодів і транзисторів. Сплави та сполуки Силіцію та Германію володіють високою твердістю та міцністю, тому їх застосовують в ювелірній і зубопротезній техніці; вони є також високоефективними термоелектричними матеріалами.
Інтерметалічні сполуки, що містять рідкісноземельні елементи, займають важливе місце серед функціональних неорганічних матеріалів: магнітів, напівпровідників, надпровідників, акумуляторів водню, каталізаторів, речовин, які використовують в атомній енергетиці.
Введення додаткового компоненту в матеріал, як правило, змінює його властивості. Тому систематичне вивчення багатокомпонентних систем, зокрема систем із Pr(Tb), Ni(Zr,Hf), Al і Si(Ge), компоненти яких відрізняються електронною будовою атомів, є актуальним. Такі дослідження, в першу чергу, передбачають побудову діаграм фазових рівноваг, які відображають хімічну взаємодію між елементами, та визначення кристалічної структури сполук, що утворюються.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках наукового напряму кафедри неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науковими програмами Міністерства освіти і науки України за темами “Кристалохімія інтерметалічних сполук (діаграми стану, структура, властивості) – основа пошуку нових матеріалів” (01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА НОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ АЛЮМІНІЙСИЛІЦИДІВ ТА АЛЮМІНІЙГЕРМАНІДІВ Pr (Tb) І d - ЕЛЕМЕНТІВ Ni (Zr, Hf)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок