Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
КОНДРАЦЬКА ГАЛИНА ДМИТРІВНА
УДК 372.8 [79+331.4]
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | Доктор педагогічних наук, професор Кошманова Тетяна Сергіївна, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри педагогіки.
Доктор педагогічних наук, доцент Сущенко Людмила Петрівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри фізичної реабілітацї;
 
Кандидат педагогічних наук, доцент Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії фізичного розвитку.
Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк.
 
Захист відбудеться 26 травня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного пе-дагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Терно-піль, вул. Кривоноса, 2.
Автореферат розісланий “ 25” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перед системою професійної освіти України постали нові завдання, зумовлені підвищенням ролі особистості учителя як фахівця і громадянина в нових економічних умовах. Інтеграційні процеси у європейській вищій освіті, розпочаті Болонською Конвенцією (1999) і розвинуті у Берлінській Декларації (грудень 2003), акцентували необхідність пошуку спільних стандартів підготовки фахівців у вищих закладах освіти.
Велике занепокоєння викликає і стан здоров’я молодого покоління. Майже 90% дітей, школярів, студентів мають проблеми зі здоров’ям, у 60% дітей і підлітків діагностують різноманітні дефекти фізичного розвитку, понад 50% мають незадовільну фізичну підготовку. Аналіз причин та передумов виникнення травм у дітей дає змогу стверджувати необхідність вивчення дисципліни „Основи безпеки життєдіяльності”. Це вимагає перегляду змісту і форм навчання, орієнтації педагогічної освіти на особистість учителя та учнів, на їх всебічний розвиток і дбайливе ставлення до власного здоров’я, запровадження нових технологій навчання, які забезпечували б високу якість підготовки випускників вищих закладів освіти до виконання професійних обов’язків.
Вихідні концептуальні положення щодо змісту й організації педагогічної освіти наголошують на принципах відповідності підготовки учителів потребам особи і суспільства, ведуть до становлення громадянської держави та сприяють активному способу життя педагогів, студентів та учнів. Все більш значущим та необхідним стає навчальний предмет з основ безпеки життєдіяльності, правовим підґрунтям запровадження якого у системі освіти стало затвердження Постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1998 року № 1239.
Сьогодні безпека життєдіяльності є запорукою формування культури здоров’я учнівської молоді, навичок здорового способу життя і безпечної активності в різноманітних життєвих ситуаціях. Освіта та виховання у сфері безпеки життєдіяльності покликані сформувати знання і мислення, необхідні для прийняття обґрунтованих рішень щодо людини, сім’ї, суспільства, держави.
За висновками учених, тенденція до погіршення здоров’я, спричинена несприятливими соціально-економічними умовами пострадянського і перехідного періодів, заполонення суспільства негативною рекламою, пропагування сумнівних товарів, шкідливих звичок і нездорового способу життя у більшості дітей, підлітків, студентів створює загрозу для нації (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок