Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДИНА У КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ І.ГІЗЕЛЯ

ЛЮДИНА У КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ І.ГІЗЕЛЯ

Назва:
ЛЮДИНА У КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ І.ГІЗЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРЯДКО Наталія Анатоліївна
УДК 1(091): 291.1(477) Гізель
ЛЮДИНА У КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ І.ГІЗЕЛЯ
Спеціальність 09.00.05- історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Київський національний університет
кіно, театру і телебачення
імені І.К.Карпенка-Карого,
завідувач кафедри суспільних наук
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук’янович,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
МОН України, м. Харків.
Захист відбудеться “13” червня 2005 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033,м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені
М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса
Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “12” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Гуманістичні традиції української філософії беруть свої витоки з антропоцентричних вчень Античності та Ренесансу, гармонійно поєднуючись з ідеєю культурно-національної ідентичності та пошуком підстав національної єдності.
Особливого значення проблема сутності смислових факторів буття набуває на зламі епох. На шляху європейської інтеграції української держави першочерговою є проблема розбудови “громадянського суспільства”, в якому на новий рівень підноситься значення людини. Трансформаційні зміни, поглиблення демократичних процесів породжують низку суперечностей, які обіймають не лише соціальні інститути, а й сучасну особистість. Людина опиняється на межі втрати важелів, що визначають її індивідуальність. А це, в свою чергу, зумовлює духовну кризу суспільства. Тому актуальність теми визначається необхідністю врахування національно-історичного досвіду, уроків минулого в процесі перетворення України на зламі ХХ – ХХІ століть на основі осмислення різних підходів у вирішенні антропологічної проблематики. Історико-філософський аналіз цих проблем дасть можливість глибше зрозуміти сутність української духовної культури, становлення й утвердження в ній гуманістичних ідей, які відображають історичні колізії суспільної свідомості. Очевидною стає необхідність віднайти різні підходи у розумінні людини. Одним з таких оригінальних вимірів є філософія І.Гізеля.
І.Гізель належить до плеяди мислителів Києво-Могилянської академії, філософська спадщина якої посідає гідне місце в історії української та світової філософії. Останнім часом з’явилося чимало праць, присвячених творчості українських філософів ХVІІ – ХVIІІ ст., у тому числі й Інокентія Гізеля. З усієї спадщини Гізеля досліджувалась натурфілософська концепція І.Гізеля, яка виникла в межах схоластичної картини світу та стала підставою теоретичного осягнення природи в інтелектуальній спадщині Києво-Могилянської академії. Великою прогалиною в дослідженнях спадку Гізеля є неувага до оригінального розгляду людської суб’єктивності у контексті його релігійно-філософської рефлексії. Рефлексія І.Гізеля являє собою тип філософського мислення, спрямований на усвідомлення й обґрунтування власних припущень, вона передбачає звернення свідомості до себе через призму релігійних переконань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛЮДИНА У КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ І.ГІЗЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок