Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Назва:
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Лайчук Світлана Михайлівна
УДК: 657.42
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Малюга Наталія Михайлівна,
Житомирський інженерно-технологічний інститут,
заступник завідувача кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мних Євген Володимирович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри обліку та аудиту
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Моссаковський Валерій Борисович,
Інститут аграрної економіки УААН,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Волинський державний університет ім. Лесі Українки, кафедра бухгалтерського обліку та аудиту
Захист відбудеться "15" травня 2002 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к. 212).
Автореферат розісланий "13" квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент В.А. Пулім
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Лізингові операції досить давно стали невід'ємною частиною економіки розвинутих країн, де близько 30інвестицій припадає саме на операції лізингового характеру. Розвиток лізингу обумовлений високими темпами зростання промисловості, розвитком науково-технічного прогресу. В Україні лізинг є вигідним як для суб'єктів, що надають лізингові послуги, так і для користувачів таких послуг. Для економіки України в цілому лізинг корисний тим, що сприяє прискоренню темпів оновлення та модернізації основних засобів, забезпеченню взаємної вигоди партнерів, підвищенню ефективності економіки країни.
З прийняттям національних стандартів бухгалтерського обліку в Україні виникла необхідність розробки методології обліку лізингових операцій, орієнтованої на міжнародний досвід та національні традиції.
Питання обліку лізингових операцій були предметом досліджень ряду вчених: українських – Ф.Ф. Бутинця, М.Я. Дем'яненка, Г.Г. Кірейцева, О.Г. Луб'яницького, В.І. Міщенка, П.Т. Саблука, Н.Г. Слав'янської, Ю.І. Осадчого, Я.Б. Усенка; і зарубіжних – П. Балтуса, Г. Бірмана, Р. Брейлі, В.Д. Газмана, І.Є. Глушкова, В.А. Горемикіна, Е.В. Кабатової, Н.П. Кондракова, І.А. Ламикіна, С. Майєрса, Ж. Матука, Н.А. Панічева, Л.Н. Прилуцького, Ю.Н. Самохвалової, Є.Н. Чекмарьової, В. Хойєра, С. Шмідта, Х.-Й. Шпітлера та ін.
Наукові дослідження лізингових операцій здійснювались в різних аспектах – економічному, фінансовому та бухгалтерському. Причому дисертаційні дослідження з бухгалтерського обліку лізингових операцій проводились лише в Росії. В Україні не захищено жодної дисертації, яка була б присвячена питанням обліку лізингових операцій. Предметом дослідження науковців виступали лише орендні відносини в аграрному секторі економіки, без розгляду питань лізингу.
В економічній літературі не існує однозначного трактування та економічного обґрунтування лізингу, його видів, складу лізингових платежів, допускається заміщення понять, функцій, видів та форм платежів. Подібні перекручення неадекватно відображають економічну структуру лізингових платежів, які мають багатокомпонентний характер. До цього часу не розроблено чіткої класифікації лізингу: межі між різними ознаками класифікації лізингу не завжди визначені належним чином, в одному договорі часто поєднуються ознаки різних видів лізингу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок