Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ЗБУДЖЕНЬ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ЙОДИСТИХ КРИСТАЛАХ

МЕХАНІЗМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ЗБУДЖЕНЬ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ЙОДИСТИХ КРИСТАЛАХ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ЗБУДЖЕНЬ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ЙОДИСТИХ КРИСТАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Вістовський
Віталій Володимирович
УДК 535.37
МЕХАНІЗМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ЗБУДЖЕНЬ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ЙОДИСТИХ КРИСТАЛАХ
01.04.10 – Фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі експериментальної фізики
Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: Кандидат фіз.-мат. наук, доцент
Підзирайло Микола Степанович
доцент кафедри експериментальної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: Доктор фіз.-мат. наук, професор
Чорній Зиновій Павлович
завідувач кафедри фізики Львівського державного лісотех-ніч-ного університету.
Доктор фіз.-мат. наук, професор
Шпотюк Олег Йосипович
заступник директора Науково-виробничого підпри-єм-ства „Карат”, м.Львів.
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться 15.09.2004 р. о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005 Львів, вул. Кирила і Мефодія, , аудиторія “Велика фізична”, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розіслано 10.08.2004 р.
Вчений секретар 
спеціалізованої Вченої Ради Павлик Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Дослідження процесів перетворення високо-енерге-тич-них електронних збуджень, міграції і трансформації енергії, що відбу-ва-ють-ся у діелектричних кристалах при збудженні їх високоенергетичними квантами світла чи частинками, є одним з основних напрямків досліджень у фізиці твердого тіла. Важливість цих досліджень визначається прак-тичними проблемами таких галузей науки і техніки як квантова електроніка, радіаційна фізика, фізика високих енергій та медична томографія.
Розуміння фізичних процесів, які протікають у кристалах на етапі релаксації електронних збуджень, дає можливість створювати нові матеріали з наперед заданими властивостями. Перспективними як з точки зору фундаментальних досліджень, так із огляду на можливе практичне використання, є складні кристалічні сполуки на основі йоду. Останнє продиктовано наступними чинниками: а) дані системи, як правило, володіють низькою симетрією, та наявністю послідовності фазових переходів; б) йодиди традиційно характеризуються великими густиною та коефіцієнтом поглинання, а також високим квантовим виходом люмінесценції.
В роботі відображено два основних сучасних напрямки пошуку швидкодіючих сцинтиляторів: пошук кристалічних речовин, які володіють ефективною власною люмінесценцією із короткими часами її загасання (на прикладі кристалів Cs2CdI4, Cs2ZnI4, K2CdI4, K2ZnI4) та пошук кристалічних матриць для введення іонів рідкісноземельних елементів, що володіють швидкою 5d4f - люмінесценцією (кристали Cs3LaI6 і K2LaI5).
Зв’язок роботи з науковими темами, проектами Дисертаційна робота виконана на кафедрі експериментальної фізики Львівського національного університету ім. Івана Франка у відповідності з держбюджетними темами:
· “Динаміка релаксації остовних та валентних дірок у сцинтиляційних матеріалах для фізики високих енергій” (реєстраційний № 0197U018091, 1997-1999).
· “Швидкозмінні випромінювальні процеси в нових сцинтиляційних матеріалах для реєстрації високоенергетичних квантів та потоків частинок (реєстраційний № 0100V001439, 2000-2002)”.
· “Випромінювальна релаксація електронних збуджень в широкозонних діелектричних кристалах (реєстраційний № 0103U001939, 2003-2005)”
Мета і задачі дослідження. Головною метою дисертаційної роботи є: встановлення механізмів перетворення і міграції високоенергетичних електронних збуджень в кристалічних матрицях на основі складних йодидів та пошук нових La-вмісних матеріалів з метою їх практичного ви-ко-рис-тан-ня у якості матриць для введення домішкових іонів рідкісноземельних елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ЗБУДЖЕНЬ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ЙОДИСТИХ КРИСТАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок