Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КЕРУВАННЯ МОТИВАЦІЄЮ УЧІННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КЕРУВАННЯ МОТИВАЦІЄЮ УЧІННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КЕРУВАННЯ МОТИВАЦІЄЮ УЧІННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЗАНЮК СЕРГІЙ СТЕПАНОВИЧ
УДК 37.015.3
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КЕРУВАННЯ
МОТИВАЦІЄЮ УЧІННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
У спеціальних психологічних дослідженнях встановлено, що високий рівень мотивації до діяльності є передумовою її успіху. Студент з належною мотивацією учіння схильний сумлінніше і наполегливіше працювати і, як правило, досягає помітних академічних успіхів (Д. Мак-Клелланд, А. Маркова, Т. Матис, А. Орлов, Р. де Чармс).
Окрім ситуативного підвищення мотивації учіння, важливим є розвиток стійких мотиваційних утворень особистості – як наслідок цілеспрямованого формування мотивації учіння.
Актуальність вивчення закономірностей формування мотивації учіння визначається необхідністю підвищення внутрішньої (пізнавальної) мотивації першокурсників (котрі спонукалися до вступу у ВНЗ переважно під впливом зовнішніх факторів), а також другокурсників, у яких, порівняно з першим курсом, відбувається певне зниження мотивації учіння. У цьому контексті виникає необхідність опрацювання спеціальних психолого-педагогічних процедур, спрямованих на активізацію низки мотивів учіння та встановлення ефективності їх дії. Окрім того, важливим є дослідження особливостей мотиваційної динаміки і розробка низки психолого-педагогічних рекомендацій для викладачів ВНЗ щодо керування мотивацією студентів.
На жаль, проблема розвитку чи формування мотивації учіння саме у студентів розроблена недостатньо порівняно з її висвітленням щодо школярів. Наявні розробки створюють ґрунт лише для первинного аналізу психологічних механізмів і закономірностей розвитку мотивації учіння у студентської молоді. Окрім того, маємо фундаментальні теоретичні та експериментальні дослідження, які стосуються загальних аспектів проблеми мотивації діяльності, навчання і виховання особистості (праці М. Алексєєвої, В. Асеєва, Г. Балла, Л. Божович, М. Боришевського, В. Вілюнаса, О. Колісника, Г. Костюка, О. Леонтьєва, С. Макси-менка, М. Матюхіної, А. Маркової, Т. Матис, В. Моляко, С. Москвичова, А. Орлова, В. Рибалки, М. Алдермана Д. Мак-Клелланда, Р. де Чармса, Х. Хекхаузена та інших).
Таким чином, актуальність проблеми та її недостатня розробленість у психології зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: “Психологічні закономірності керування мотивацією учіння студентської молоді”.
Зв’язок роботи з науковими та державними програмами. Тема дисертаційного дослідження відповідає плану науково-дослідних робіт лабораторії загальної та етнічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України за проблемою “Вивчення взаємодії онто -, філо-, та культурогенетичних детермінант психіки людини”, державний реєстраційний № U000093.
Об’єктом дослідження є мотиваційна сфера студентів вищих навчальних закладів.
Предмет дослідження – психологічні особливості керування мотивацією учіння студентської молоді.
Мета дослідження – з’ясування закономірностей і механізмів розвитку у студентів мотивації учіння та побудова програми керування нею засобами психотренінгу.
Гіпотеза дослідження полягає у припущенні, що
а) зміна мотивації у студентської молоді і, зокрема, підвищення мотивації учіння можлива за умови здійснення системи цілеспрямованих психолого-педагогічних впливів.
б) ефективним засобом керування мотивацією студентів може бути спеціальний мотиваційний тренінг, побудований як система вправ, спрямованих на формування внутрішніх мотивів учіння.
в) під впливом тренінгу можуть відбуватися суттєві структурні зміни в мотивації учіння у напрямку зростання питомої ваги внутрішньої мотивації, зрушення у системі особистісних рис, посилення тенденції до самодетермінації і свідомого керування особистістю власною мотивацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ КЕРУВАННЯ МОТИВАЦІЄЮ УЧІННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок