Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СХЕМИ УНІВЕРСУМІВ: МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ ЗВ’ЯЗНОСТІ КУЛЬТУРИ

СХЕМИ УНІВЕРСУМІВ: МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ ЗВ’ЯЗНОСТІ КУЛЬТУРИ

Назва:
СХЕМИ УНІВЕРСУМІВ: МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ ЗВ’ЯЗНОСТІ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,36 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
Шоркін Олексій Давидович
УДК 130.2
СХЕМИ УНІВЕРСУМІВ:
МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ
ЗВ’ЯЗНОСТІ КУЛЬТУРИ
спеціальність 09.00.04 - філософська антропологія і філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
 
КИЇВ, 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Сімферопольського державого університету.
Офіційні опоненти: КІЗІМА Володимир Вікторович,
доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії науки і культурології Центру гуманітарної освіти НАН України;
ПАРАХОНСЬКИЙ Борис Олександрович, доктор філософських наук, ст.н.с , головний консультант відділу зовнішньо-політичної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень при Раді національної безпеки і оборони України;
ПОГОРІЛИЙ Олександр Іванович,
доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри культурології і археології Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”.
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди
НАН України
Захист відбудеться “19 “ квітня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському університеті ім. Тараса Шевченка за адресою:
252107, Київ-17, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського університету (вул.Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “ 19 “ березня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидит філософських наук, доцент ДІДЕНКО В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сутність проблематики, що досліджується. Пошук зв’язності культури є характерним, перш за все, прагненням встановити комплементарність явищ культури - їх синхронізовану з’єднаність в упорядковану цілісність. Документальні описи тієї чи іншої культури часто містять багато сотень культурних рис, але їх номенклатура, як вважають етнографи, не є системою цієї культури. Серед різноманітних явищ культури треба знайти ті, котрі скріплюють шукану цілісність, складають центри упорядкування та вузли зв’язків синхронізації.
Очевидна мінливість культур у часі, факти їх взаємовпливу спонукають також до встановлення генетичної зв’язності культурних явищ, до моделей діахронного руху культури, який породив колосальні зміни у житті людей.
Синхроністичний та діахронний аспекти зв’язності культури М.М.Бахтін називає горизонтальним та вертикальним її вимірами. Суть пошуку зв’язності полягає в тому, щоб, таким чином, розвернути площину синхронізованих варіацій культури у ортогональному перетині з площиною її тимчасових предтеч та перспектив i, отже, “спіймати” культуру в цьому перехресті.
Є суттєвим також питання про джерела, природу або причину зв’язності культурних явищ: важливо не тільки встановити, як вони зв’язані, але й чому вони зв’язані саме так, а не інакше. Дванадцять “ієрогліфів” Дж.Віко, що зображені на “алегоричній картині” (олтар, соха, похоронна урна і т.і.), які відкриває його книгу, складають центри упорядкованої цілісності культури (“Основи світу націй”), але їх зв’язує й наповнює змістом лише світло “Божого провидіння”, яке відображено “серцем Метафізики”.
Сучасні вчені Дж.Мьордок або К.Уісслер встановлюють визначені набори стандартних елементів опису культури, які задають цілісну повноту її характеристик, й також прагнуть пояснити причину їх зв’язності, але апелюючи до іншого - чуттєвих факторів біологічних спонукань людини або дії несвідомих культурних звичок.
Пошук аналітики комплементарності, загалом, цілком доцільно окреслений простором феноменів культури; встановлення ж зв’язності самих шуканих центрів упорядкованої цілісності культури виводить дослідника до позачуттєвих світів несвідомого або трансцен-дентального, метафізичного або містичного.
Суть проекту зв’язності культури через схеми універсумів полягає у тлумаченні притаманних ним особливостей дискурсу, семіозису, тем та стратагем, які забезпечують синхроністичну зв’язність культури, а також у встановленні діахронної зв’язності культури топологічними змінами і трансформаціями цих схем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: СХЕМИ УНІВЕРСУМІВ: МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ ЗВ’ЯЗНОСТІ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок