Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ОБ'ЄДНАНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
КУЦ ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 633.16+631.8
ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства та АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ ? 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Об’єднаному інституті економіки НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік УААН
ТРЕГОБЧУК Валентин Михайлович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УЕАН
ХВЕСИК Михайло Артемович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, заступник голови з наукової роботи
кандидат економічних наук, ст. науковий співробітник
СТЕЦЮК Петро Антонович,
Національний науковий центр „Інститут аграрної
економіки УААН”, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Кабінет Міністрів України,
Національний аграрний університет,
кафедра аграрної економіки
Захист відбудеться 23.12.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук в Об’єднаному інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Об’єднаного інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розіслано 23.11.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук О.В. Шубравська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Водна меліорація земель є одним з важливих чинників інтенсифікації сільського господарства України та забезпечення сталого виробництва аграрної продукції, особливо в роки з несприятливими кліматичними умовами. Меліоровані землі, насамперед зрошувані ? це фактично страховий фонд держави. Від ефективного їх використання та збереження значною мірою залежать продовольча безпека, економічна і соціальна ситуація в країні. Забезпечення стабільного та ефектив-ного функціонування аграрного сектора економіки неможливе без істотного зменшення його залежності від несприятливих природно-кліматичних умов. Покращення умов волого-за--без-печення сільськогосподарських культур нині вирішується, як правило, шляхом проведення водних меліорацій – зрошення у зоні недостатнього зволоження, осушення та водорегулювання – в зоні надмірного зволоження. Багатовіковий досвід сільськогоспо-дарської діяльності на меліорованих землях свідчить, що меліорація земель у багатьох країнах відіграє вирішальну роль у стабільному і гарантованому веденні аграрного виробництва, одержанні високих урожаїв.
Питання раціонального використання, відтворення та охорони земельних і водних ресурсів з метою ефективного розвитку сільського господарства досліджувалися багатьма ученими, зокрема, В.В. Докучаєвим, В.А. Ковдою, О.М. Костяковим, Г.М. Личом, Ю. Одумом, Г.Ф. Раскіним, М.Ф. Реймерсом та ін. Науково-практичні і соціально-економічні аспекти ведення сільськогос-подарського виробництва, його інтенсифікації, раціонального земле- та водокористування, поліпшення якості аграрної продукції висвітлено в наукових працях І.К.Бистрякова, О.Ф. Балацького, Б.М. Данилишина, Д.С. Добряка, С.І. Дорогунцова, Ю.І. Івашкевича, Л.Я. Новаковського, І.І. Лукінова, О.М. Онищенка, Г.М. Підлісецького, П.П. Руснака, П.Т. Саблука, П.А. Стецюка, В.М. Трегобчука, А.М. Третяка, О.М. Царенка, М.А. Хвесика, В.В. Юрчишина та багатьох інших.
Однак проблема ефективного й екологобезпечного використання ресурсних потенціалів водогосподарського комплексу, зрошуваних та осушених земель з урахуванням здійснюваних в Україні ринкових перетворень залишається вкрай недостатньо дослідженою. Різке зменшення обсягів фінансування водогоспо-дарського комплексу, як наслідок відсутності реальних реформ у ньому, призвело до високих темпів морального і фізичного старіння гідромеліоративних систем та об’єктів, виходу з ладу основних меліоративних фондів, значного зменшення обсягів поливу зрошуваних земель, погіршення технічного стану зрошувальної й осушувальної мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок