Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЗМ ПРОЗИ ЛЕОНІДА ПЕРВОМАЙСЬКОГО 1960 – 1970-х рр.

ПСИХОЛОГІЗМ ПРОЗИ ЛЕОНІДА ПЕРВОМАЙСЬКОГО 1960 – 1970-х рр.

Назва:
ПСИХОЛОГІЗМ ПРОЗИ ЛЕОНІДА ПЕРВОМАЙСЬКОГО 1960 – 1970-х рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,90 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

ЛІВИЦЬКА ІННА АДАМІВНА
УДК 821.161.2-3 Первом. 1/7.08
ПСИХОЛОГІЗМ ПРОЗИ ЛЕОНІДА
ПЕРВОМАЙСЬКОГО 1960 – 1970-х рр.
Спеціальність: 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури та журналістики в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Панченко Володимир Євгенович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, віце-президент з навчальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Полтавчук Василь Григорович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри української літератури.
Захист відбудеться 8 червня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розіслано 5 травня 2007 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.О.Гольник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вивчення художньої творчості Л. Первомайського безпосередньо пов’язане з переосмисленням здобутків і втрат української радянської літератури, зокрема літератури 1960 – 1970-х рр., яка продовжує викликати значний науковий інтерес.
Незважаючи на те, що твори Л. Первомайського відомі далеко за межами України (роман “Дикий мед” перекладено 30 мовами світу та екранізовано), нині, на жаль, утворилася певна дистанція між сучасним читачем та книгами письменника, створена стереотипними уявленнями про автора як “офіційного співця” соцреалізму. Проза пізнього Л. Первомайського – оригінальне явище в українській літературі 1960 – 1970-х років. Вона вигідно вирізняється на загальному тлі глибоким художньо-естетичним осмисленням життєвого матеріалу, проникненням у внутрішній світ людини, загостреним драматизмом та відчутним філософським спрямуванням. Висока культура реалістичного психологізму – це питомий знак прози пізнього Л. Первомайського.
Звідси – потреба системного дослідження особливостей психологізму великої і малої прози письменника. На переосмислення й критичне прочитання чекають і дослідження прози Первомайського радянського періоду, які обмежували творчість письменника лише ідеологічними рамками, залишаючи поза увагою основне, що стосувалося естетично-художньої концепції автора.
Докладний аналіз джерел, що стосуються теми дослідження, засвідчує, що порівняно з прозою Л. Первомайського пріоритетну увагу критиків здобула його поетична спадщина. Її особливості ґрунтовно висвітлені в розвідках В. Іванисенка, І. Кошелівця, Л. Новиченка, Є. Прісовського, Е. Соловей, Л. Череватенка. О. Шпильової.
Пізня проза письменника також привертала увагу, а ті чи інші аспекти психологізму час від часу були об’єктом наукового розгляду (праці В. Агеєвої, І. Кошелівця, Л. Новиченка, Е. Соловей, В. Фащенка, О. Шпильової, Г. Штоня).
Актуальність теми пов’язана з посиленням уваги сучасного літературознавства до проблем психологізму, вивченням його теоретичної основи, категоріального апарату та історії трактування й тенденцією до концептуального осмислення літератури 1960 – 1970-х рр., та, зокрема, прози пізнього Л.Первомайського з позицій розвитку її поетики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЗМ ПРОЗИ ЛЕОНІДА ПЕРВОМАЙСЬКОГО 1960 – 1970-х рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок