Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФЕРМЕНТАТИВНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІНОЛЕВОЇ КИСЛОТИ ТА ЛІНОЛЕВОГО СПИРТУ В ПРИСУТНОСТІ 5-ЛІПОКСИГЕНАЗИ

КІНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФЕРМЕНТАТИВНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІНОЛЕВОЇ КИСЛОТИ ТА ЛІНОЛЕВОГО СПИРТУ В ПРИСУТНОСТІ 5-ЛІПОКСИГЕНАЗИ

Назва:
КІНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФЕРМЕНТАТИВНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІНОЛЕВОЇ КИСЛОТИ ТА ЛІНОЛЕВОГО СПИРТУ В ПРИСУТНОСТІ 5-ЛІПОКСИГЕНАЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Казачков Михайло Геннадійович
УДК 541.183:577.15.03
КІНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФЕРМЕНТАТИВНОГО ОКИСНЕННЯ
ЛІНОЛЕВОЇ КИСЛОТИ ТА ЛІНОЛЕВОГО СПИРТУ
В ПРИСУТНОСТІ 5-ЛІПОКСИГЕНАЗИ
02.00.10 - біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук
Бутович Ігор Анатолійович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач лабораторії хімічної ензимології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Кібірєв Володимир Костянтинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу хімії білка
доктор біологічних наук, професор
Костерін Сергій Олексійович,
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,
завідувач відділу біохімії м'язів
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра біохімії
Захист відбудеться 28 вересня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ, вул. Мурманська 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ, вул. Мурманська 1).
Автореферат розісланий 28серпня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення молекулярних механізмів ферментативного каталізу є одним з актуальних завдань сучасної біохімії й ензимології. Ліпоксигенази (ЛО) відносяться до групи ферментів, що відіграють важливу роль в регуляції багатьох фізіологічно важливих функцій тваринних та рослинних організмів. Каталізуючи перекисне окиснення поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), у складі яких є 1,4-цис,цис-пентадієнові фрагменти, ферменти сімейства ліпоксигеназ займають ключові позиції в біосинтезі ряду біологічно активних сполук, таких як лейкотриєни, ліпоксини, гепоксиліни, та інші похідні ПНЖК із широким спектром дії. В організмах людини та тварин, продукти ліпоксигеназної реакції беруть участь у розвитку багатьох патологічних процесів, серед яких слід зазначити такі як атеросклероз, інфаркт міокарда, алергія, запальні процеси, канцерогенез. У рослинах ЛО метаболіти ПНЖК беруть участь у регуляції росту, диференціації, формуванні генеративних органів, реакціях рослинного імунітету і т.д.
Важливість зазначених процесів обумовлює актуальність вивчення перебігу ліпоксигеназної реакції. Незважаючи на широке розповсюдження ЛО в рослинних та тваринних організмах, механізми каталізу та його регуляції in vivo дотепер багато в чому залишаються не з’ясованими. Таким чином, вивчення, порівняльний аналіз та моделювання кінетичних механізмів 5-ліпоксигеназної реакції в присутності різноманітних субстратів і модуляторів ферментативної активності є вельми актуальною проблемою сучасної біоорганічної хімії. Одним з інформативних підходів до вивчення ферментативних реакцій є створення штучних реакційних систем, що імітують природне мікрооточення ферментів (біоміметичних систем).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є розвитком досліджень по вивченню ферментів і метаболітів каскадів поліненасичених жирних кислот рослин, тварин та людини і спрямована на вивчення механізмів дії, регуляції активності та моделювання дії ферментів.
Робота виконувалась згідно з тематикою лабораторії хімічної ензимології ІБОНХ НАН України (тема №2.1.10.25-99в, № держ. реєстрації 009U003956).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала в порівняльному аналізі впливу субстратів, які можуть іонізуватись або не спроможні до цього, на перебіг 5-ліпоксигеназної реакції, вивченні кінетичних особливостей цієї реакції, її механізму, та способів регуляції. Для цього необхідно було вирішити наступні задачі:
·
дослідити вплив карбоксильної групи ПНЖК на реакцію 5-ліпоксигеназного окиснення;
· вивчити роль деяких уловлювачів вільних радикалів (УВР) в реакції окиснення лінолевого спирту (ЛС) в присутності 5-ліпоксигенази з бульб картоплі;
· з'ясувати особливості окиснення ЛС в присутності 5-ліпоксигенази з бульб картоплі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КІНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФЕРМЕНТАТИВНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІНОЛЕВОЇ КИСЛОТИ ТА ЛІНОЛЕВОГО СПИРТУ В ПРИСУТНОСТІ 5-ЛІПОКСИГЕНАЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок